تکلیف فعالان حوزه بازار سرمایه برای طرح تعطیلی دو هفته ای تهران که قراراست برای مقابله با کرونا اجرا شود مشخص شد .

به گزارش برات نیوز، در حالی که ستاد ملی مقابله با کرونا قراراست به منظور اعمال محدودیت های جدید و جدی تر برای مقابله با این بیماری همه گیرتهران و سایر کلانشهرها را دو هفته ای تعطیل کند رییس سازمان بورس اعلام کرد که بازار سرمایه به فعالیت خود در این دو هفته تعطیلی تهران ادامه می دهد .

رییس سازمان بورس دررابطه با احتمال تعطیلی بورس در دو هفته تعطیلی تهران گفت: قرار است بانک‌ها با حداقل نیرو کار خود را ادامه دهند و به تبع آن بازار سرمایه نیز تعطیل نمی‌شود.

بحث تعطیلی دو هفته ای تهران موضوع تازه‌ای نیست، از مدت‌ها قبل و با گسترش شیوع ویروس کرونا بارها این موضوع از سوی مسوولان کشور مطرح و با مخالف همراه شد، تا اینکه هفته گذشته استاندار تهران با این موضوع موافقت کرد.

تعطیلی تهران و بازار بورس منجر به افزایش عرضه سهامداران می شود

اعلام امکان تعطیلی دو هفته‌ای تهران از سوی استاندار تهران با واکنش‌هایی از سوی کارشناسان بازار سهام همراه بود و اعلام کردند که در صورت شامل شدن بورس برای تعطیلی دو هفته‌ای، بازار تحت تاثیر این اتفاق قرار می‌گیرد و می‌تواند زمینه افزایش عرضه از سوی سهامداران را در بازار فراهم کند.

در جلسه روز یکشنبه هیات وزیران که به ریاست حسن روحانی رئیس جمهوری برگزار شد، سیاست‌های جدید دولت برای پیشگیری و مقابله با کرونا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بیشتر بخوانید: آرامش بازار سرمایه، با رشد دوباره شاخص

رئیس جمهوری در این جلسه ضمن صدور دستورات لازم به دستگاه‌های اجرایی اعلام کرد: با توجه به گسترش بیماری، افزایش ابتلا و مرگ و میر و فشار سنگین به بخش بهداشت و درمان، دولت ناچار است مطابق نظر کارشناسان، سیاست‌ها و محدودیت‌های جدیدی مقرر کند و با تعطیلی فراگیر، مانع پیشروی این ویروس مخرب شود.

در صورت فعالیت بانک ها بورس تعطیل نمی شود  

به دنبال مطرح شدن این خبر از سوی رییس جمهوری، از شب گذشته شک و تردیدهایی درباره احتمال تعطیلی بورس مطرح شد که در این زمینه حسن قالیباف اصل، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در گفت و گویی اعلام کرد: قرار است بانک‌ها با حداقل نیرو کار خود را ادامه دهند و به تبع آن بازار سرمایه نیز تعطیل نمی‌شود.

به گفته وی در صورتی که تعطیلی بانک‌ها توسط هیئت دولت به طور رسمی اعلام شود، بورس هم تعطیل خواهد شد.

گفتنی است  شیوع ویروس کرونا از اسفند ماه گریبان کشور را گرفت و استان تهران در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد.

برخی محدودیت ها نیز در این استان پیش بینی شده است اما بنظر می آید این محدودیت کارایی زیادی در کاهش ترددها و در پی آن کاهش آمار مبتلایان به کوبید ۱۹ ندارد .

شاید موضوع تعطیلی تهران، راه حل قطعی کاهش ابتلا به کرونا در این استان نباشد اما می‌توان امیدوار بود که با تعطیلی دو هفته ای در کنار تعطیلی شهر با اعمال محدودیت های سختگیرانه، شاهد قطع زنجیره ابتلا به کرونا باشیم.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *