طبق اعلام مجمع نفت و گاز نروژ (NOG) تشدید اعتصاب کارگران نفت باعث تعطیلی میادین نفتی نروژ و کاهش ظرفیت تولید کلی نروژ را بیش از 330 هزار بشکه نفت در روز شده که حدود 8% از کل تولید کشور است.

 به گزارش برات نیوز، این اعتصاب‌ها از 30 سپتامبر و هنگامی آغاز شد که گروهی متشکل از 43 کارگر که از جانب اتحادیه لدرن حمایت می‌شدند، پس از شکست مذاکرات مرتبط با دستمزد میان اتحادیه و NOG که نماینده شرکت‌های نفت و گاز است، اعتصاب کردند.

در ادامه این اعتصاب‌ها 6 میدان نفت و گاز دریایی در نروژ در روز دوشنبه تعطیل شدند چون کارگران بیشتری به جمع اعتصاب کنندگان بر سر دستمزدهای خود پیوستند و با پیوستن 126 نفر دیگر در روز دوشنبه اعتصاب ها تشدید شد.

تولید 4 میلیون معادلهای نفتی در روز

در حال حاضر 169 نفر از 1003 کارگر اتحادیه لدرن در میادین دریایی، در این اعتصاب حضور دارند.

نروژ به طور معمول بیش از 4 میلیون بشکه در روز معادل‌های نفتی تولید می‌کند که نیمی از آن را نفت خام و سایر مایعات نفتی و نیمه دیگر را گاز طبیعی تشکیل می‌دهد و این کشور را به عنوان یکی از بزرگترین عرضه کنندگان انرژی در دنیا مطرح کرده است.

سخنگوی شرکت Equinor EQNR.OL گفت:

این شرکت چهار میدان نفتی خود را تعطیل کرده است، در حالی که شرکت نفت نپتون در بیانیه ای اعلام کرد دو میدان نفتی آن یعنی Gjoea و Wintershall بسته شده اند.

 اکویینر اعلام کرد تولید از میدان نفتی جوهان اسوردراپ، بزرگترین میدان نفتی دریای شمال هنوز هم ادامه دارد و تحت تاثیر اعتصاب قرار نگرفته است.

سخنگوی NOG می گوید: «هیچ راه حلی وجود ندارد.»

 اکویینر اعلام کرد تولید از میدان نفتی جوهان اسوردراپ، بزرگترین میدان نفتی دریای شمال هنوز هم ادامه دارد و تحت تاثیر اعتصاب قرار نگرفته است.
شرکت اکویینر اعلام کرد تولید از میدان نفتی جوهان اسوردراپ، بزرگترین میدان نفتی دریای شمال هنوز هم ادامه دارد و تحت تاثیر اعتصاب قرار نگرفته است.

خواسته کارگران همچنان نادیده گرفته می شود

آدون اینگوارتسن رئیس اتحادیه تجاری لدرن در بیانیه‌ای اعلام کرد: «کارفرمایان هیچ تمایلی به برآورده کردن خواسته های ما نشان نداده‌اند بنابراین اعتصاب شدت می‌گیرد.»

 بسته شدن این میادین نفتی باعث شد قیمت جهانی نفت در روز دوشنبه افزایش یافته و قیمت نفت خام برنت 5.35 درصد بالا برود.

نتایج اعتصابهای میادین نفتی نروژ چه بود؟

این موضوع همچنین به افزایش قیمت عمده فروش گاز انگلیس منجر شد و اپراتور سیستم خط لوله نروژی Gassco گزارش داد که این اعتصاب‌ها موجب کاهش تولید 35.6 میلیون مترمکعبی در روز می‌شود.

 حدود 60 درصد از این کاهش تولید مربوط به گاز طبیعی می شود و بقیه آن را نفت خام و مایعات گاز طبیعی تشکیل می‌دهد.

کل تولید نفت خام از این 6 میدان نفتی تعطیل شده، در ماه جولای برابر با 79 هزار بشکه در روز بود ، در حالی که تولید گاز طبیعی به 194000 بشکه در روز می‌رسید.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *