موبایل

تغییرات هوم اسکرین اپل در سیستم عامل جدید iOS 14

تغییرات هوم اسکرین اپل در سیستم عامل جدید iOS 14

برای زمانی طولانی، اپل روندی یکسان را در هوم اسکرین iOS پیش گرفته بود. البته طی این مدت، تغییرات محسوسی مثل عوض شدن شکل آیکون‌ها به وجود آمده است؛ با این حال اکثر ویژگی‌ها و مشخصه‌های صفحه اصلی iOS مانند نسخه‌های قبلی آن بودند. با ارزش‌ترین ویژگی این صفحه، قرار داشتن همه اپلیکیشن‌های کاربران در آن بود. اما ظاهرا شاهد تغییرات iOS 14 خواهیم بود که هو اسکرین را عوض می‌کنند. در این مطلب برات نیوز، به چند مورد از این تغییرات پرداخته‌ایم.

این مطلب راهم مطالعه کنید: آیفون دزدی ، منشا همه اطلاعات لورفته iOS 14

تغییرات iOS 14 شامل موارد بسیار زیاد می‌شود.  یکسری از این این تغییرات، باعث کاربردی‌تر شدن ویجت‌ها خواهند شد. پیش از این، ویجت‌ها صفحه‌ای جداگانه را به خود اختصاص داده بودند و به همین دلیل، در اکثر مواقع مورد بی توجهی کاربران قرار می‌گرفتند. اما در iOS 14، ویجت‌ها را در هوم اسکرین و در کنار سایر اپلیکیشن‌ها مشاهده می‌کنیم. این یعنی کاربران با یک نگاه می‌توانند به اطلاعات مورد نیاز از ویجت‌های خود دسترسی پیدا کرده و دیگر نیازی به عوض کردن صفحه برای این کار ندارند. اما سرنوشت بقیه اپلیکیشن ها چه می شود؟ این مورد کاملا به تصمیم کاربران بستگی خواهد داشت. در iOS 14 به کاربران این امکان داده شده است که تعداد صفحات مورد نیازشان به عنوان هوم اسکرین را مشخص کنند.

ویرایش هوم اسکرین اپل
تغییرات iOS 14 شامل تغییرات ظاهری در هوم اسکرین می‌شود.

قابلیت App Library

اپل در نسخه جدید سیستم عامل خود، قابلیتی به نام App Library را هم معرفی کرده است. قابلیتی که معادل App Drawer در گوشی‌های اندروید است. با استفاده از App Library، می‌توان اپلیکیشن‌های کاربران را به صورت خودکار، دسته‌بندی کرد. برای مثال، یک پوشه برای اپلیکیشن‌هایی ساخته خواهد شد که بیشترین استفاده را برای کاربر دارند. همچنین پوشه دیگری به اپلیکیشن‌هایی که به تازگی دانلود شده‌اند، اختصاص داده می‌شود.

در حال حاضر، نسخه عیر رسمی iOS 14 در دسترس کاربرانی که نام خود را به عنوان توسعه دهنده ثبت کرده‌اند، قرار گرفته است. همچنین نسخه بتای آن هم به زودی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. قرار است نسخه نهایی iOS 14 در پاییز جاری رونمایی شود و همه دستگاه های اپل از نسخه آیفون 6s به بعد، قادر به استفاده از آن خواهند بود.  

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید