مسوولان به دلیل استفاده نادرست از بنزین به عنوان سوختی باارزش بر آن شدند تا طرح سهمیه بندی بنزین را اجرایی کنند که به دنبال اجرای این طرح استفاده از بنزین هدفمند و بهینه شود. حال پس از گذشت حدود 11 سال از نخستین مرحله سهمیه بندی بنزین مسوولان دوباره تصمیم به تغییر سهمیه بندی بنزین گرفته و در نظر دارند تا در این طرح جدید بی خودروها را هم از یارانه انرژی بی نصیب نگذارند.

در این طرح مقرر شده تا یارانه انرژی و سهمیه بنزین به جای خودروها به هرنفر از یک خانواده اختصاص یابد و بی خودروها هم از این یارانه  بهره مند شوند.

این طرح که در مجلس مطرح شده هنوز به مرحله تصویب و ابلاغ نرسیده اما در صورت تایید و تصویب مقرر می شود تا به هر نفر ماهیانه ۲۰ لیتر بنزین تعلق گیرد.

بیشتر بخوانید: سقف ذخیره کارت سوخت ۵۴۰ لیتر و ۹ ماه تعیین شد

همچنین دراین طرح پیش بینی شده تا سامانه ای برای فروش بنزین افرادی که خودرو ندارند راه اندازی شود تا افرادی که خودرو ندارند به جای دریافت سهمیه بنزین مبلغی برای خرید کالا برای آن ها در یک کارت بانکی شارژ شود.

مالک شریعتی نیاسر، سخنگوی کمسیون مجلس درباره طرح جدید سهمیه بندی بنزین اظهار کرده است :طرح جدید سهمیه بندی بنزین و هدفمندی یارانه انرژی در نوبت اعلام وصول قراردارد و به زودی بررسی می شود.

وی ضمن اشاره به این موضوع که توزیع یارانه سوخت درحال حاضر ناعادلانه بوده گفته است : نحوه توزیع یارانه سوخت و انرژی در حال حاضر ناعادلانه بوده و نیازمند اصلاحاتی است زیرا 50 درصد خانواده ها که خودور ندارند از دریافت این یارانه بی بهره اند.

 فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی نیز دراین رابطه اظهار کرده است : شرایط تخصیص سهمیه بنزین تا تصویب نهایی طرح جدید به روال قبل انجام می شود اما پس از تصویب این طرح و یا اتخاذ تصمیم جدیدی از سوی هیات دولت ما ملزم به اجرای آن هستیم.

وی افزوده است: تا کنون مصوبه ای ابلاغ نشده و باید جزییات و روند پیشرفت این طرح را از کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی جویا شد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *