تماس ‌های تصویری تلگرام ابزاری است که این روزها برای راحت‌تر و نزدیک‌تر کردن فاصله اجتماعی در رابطه با کار و یا آموزش به کار می‌بریم. با این وجود سوالی در رابطه با امنیت چنین تماس‌هایی وجود دارد و اینکه آیا می‌توان آنها را رهگیری کرد یا خیر و اینجاست که صحبت از رمزگذاری نهایی می‌شود. اگر دنبال برنامه‌ای هستید که این امکان را فراهم می‌کند، آن برنامه تلگرام است.

این شرکت اخیرا اعلام کرده است که آنها برنامه را به روز رسانی کرده‌اند و هم اکنون رمزگذاری نهایی برای تماس ‌های تصویری تلگرام ارائه می‌شود. طبق گفته این شرکت، کلیه تماس‌ های تصویری تلگرام با رمزگذاری نهایی محافظت خواهند شد. برای تأیید ارتباط خود، چهار ایموجی نشان داده شده در صفحه برای شما و شریک گفتگوی خود را مقایسه کنید. در صورت تطابق، همه تماس شما با رمزگذاری آزمایش شده که در چت‌های پنهانی تلگرام و تماس‌های صوتی هم استفاده می‌شود، ۱۰۰٪ ایمن خواهند شد.

چت تصویری تلگرام
چت تصویری تلگرام امن‌تر خواهد شد

برای کسانی که ناآشنا هستند، رمزنگاری نهایی امکانی است که داده‌ها هنگام انتقال رمزگذاری می‌شوند و فقط پس از رسیدن به دستگاه مورد نظر خود رمزگشایی می‌شوند. در مورد تلگرام، آنها از ایموجی‌های نشان داده شده بر روی صفحه نمایش استفاده می‌کنند که در صورت مطابقت با ایموجی‌های روی صفحه شریک چت شما، می‌دانید رمزنگاری نهایی تأیید شده است.

در آخر لازم به ذکر است که بگوییم تلگرام تنها شرکتی نیست كه چنین ویژگی‌هایی را ارائه می‌دهد. در اوایل سال جاری، شرکت زوم اعلام کرد که آنها هم یک ویژگی مشابه را ارائه می‌کنند. این ویژگی‌ها در ابتدا برای کاربرانی بود که برای این امکانات وجهی پرداخت می‌کردند، اما این شرکت تغییراتی را در نظر گرفت و آن را در دسترس همگان قرار داد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *