به دنبال نهایی شدن طرح دریافت مالیات از خریداران سکه از سوی سازمان امور مالیاتی اعلام شده بود که خریداران سکه در سال ۹۷ باید مالیات پرداخت کنند.

به گزارش برات نیوز، سازمان امور مالیاتی به خریداران سال ۹۷ که بیش از ۲۰ سکه خریداری کرده بودند تا پایان تیرماه فرصت داده بود که مالیات سکه های خریداری شده را پرداخت کنند که این فرصت تمدید شده و آنها تا پایان شهریورماه جاری فرصت دارند تا مالیات سکه های خریداری شده خود را پرداخت کنند.

خریداران سکه در سال ۹۷ براساس دستورالعمل تا تیرماه امسال فرصت داشتند مالیات خود را بپردازند که این مهلت تا پایان شهریور تمدید شد و در صورت عدم پرداخت مشمول جریمه می‌شوند.

پرداخت مالیات مقطوع خریداران سکه در سال ۹۷ تا پایان شهریور ماه تمدید شد

در این گزارش آمده است : سازمان امور مالیاتی کشور چندی پیش در دستورالعملی چگونگی مالیات از خریداران سکه را تعیین کرد. بر این اساس تمامی اشخاص حقیقی که در سال ۱۳۹۷ اقدام به خرید و تحویل حداکثر ۲۰۰ قطعه سکه از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران کرده بوند، باید نسبت به پرداخت مبلغ مالیات مقطوع سکه های خریدار شده در موعد مقرر قانونی تاپایان شهریورماه ۱۳۹۹ اقدام کنند.

طبق این دستورالعمل:
۱- تا ۲۰ قطعه سکه مشمول مالیات نیست.

۲- نسبت به مازاد ۲۰ قطعه سکه تا ۶۰ سکه به ازای هر قطعه سکه ۱.۵۰۰.۰۰۰ ریال مالیات مقطوع

۳- نسبت به مازاد ۶۰ قطعه سکه تا ۱۰۰ عدد سکه به ازای هر قطعه سکه ۲.۰۰۰.۰۰۰ ریال مالیات مقطوع

۴- نسبت به مازاد ۱۰۰ قطعه سکه تا ۲۰۰ عدد سکه به ازای هر قطعه سکه ۲.۵۰۰.۰۰۰ ریال مالیات مقطوع

در صورتی که اشخاص تاکنون مالیات مقطوع تعیین شده را پرداخت نکرده باشند می توانند تا ۳۱ شهریور ماه ۹۹ آن را پرداخت کنند. در غیر اینصورت جریمه مالیاتی در انتظار آنها خواهد بود.

بیشتر بخوانید: اظهارنامه مالیاتی برای خریداران سکه

با توجه به نهایی شدن موضوع دریافت مالیات از خریداران سکه، آنها باید مالیات خود را پرداخت می کردند. معاون سازمان امور مالیاتی نیز در این خصوص اعلام کرده بود: افرادی که در سال ۹۷ بیش از ۲۰۰ سکه خریداری کرده اند باید اظهار نامه مالیاتی پرکنند. اظهارنامه مالیاتی برای خریداران سکه این سال الزامی است.

دراین میان نکته قابل توجه این بود که  نحوه دریافت و نرخ مالیات از خریداران سکه در سال ۱۳۹۸ نسبت به سال ۱۳۹۷ سخت‌گیرانه‌تر شده و با افزایش قابل ملاحظه‌ای مواجه شده است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *