بیست و هشتمین گزارش سالانه رتبه بندی شهرهای مهم مالی جهان توسط موسسه چینی زد ین اعلام شد. بر اساس این آمار منتشر شده رتبه امسال تهران نسبت به سال قبل هفت رتبه کاهش داشته است.

به گزارش برات نیوز، تهران در رتبه بندی امسال با ۵۲۸ امتیاز بالاتر از شهرهایی چون سنت پترزبورگ، ریاض و ووهان و پایین تر از شهرهایی چون بوداپست و آتن در رده صد و دوم ایستاده است. رتبه امسال تهران نسبت به سال قبل هفت رتبه کاهش داشته است.

زد ین اعلام کرد که شهر نیویورک جایگاه خود ر در صدر جدول حفظ کرد. این رتبه بندی بر اساس شاخص های مختلفی نظیر ثبات سیاسی، محیط سیاست گذاری، میزان در دسترس بودن نیروی کار ماهر، کیفیت زندگی، زیرساخت های شهری، میزان دسترسی به سرمایه، نقدینگی بازارها و نقش نظام بانکی صورت گرفته که بر اساس آن یک امتیاز بین صفر تا ۱۰۰۰ به هر شهر تخصیص می یابد.

بیشتر بخوانید: آغاز به کار پرواز ایران ترکیه

در این گزارش آمده است: نیویورک- آمریکا با شاخص مالی ۷۷۰ در جایگاه نخست ایستاده است و رتبه‌اش نسبت به سال قبل هیچ تغییری نکرده است. لندن- انگلیس با شاخص مالی ۷۶۶ هم بدون تغییر جایگاه در رتبه دوم ایستاد.

این گزارش تاکید می‌کند: شانگهای- چین با شاخص مالی ۷۴۸ هم با یک رتبه افزایش به عنوان شهر سوم انتخاب شده است. توکیو- ژاپن در جایگاه چهارم این گزارش ایستاد. شاخص مالی آن هم ۷۴۷ است. این شهر یک رتبه کاهش را تجربه کرده است.

هنگ کنگ با شاخص مالی ۷۴۳ و یک رتبه افزایش جایگاه، شهر بعدی است. سنگاپور با شاخص مالی ۷۴۲، پکن- چین با شاخص مرکز مالی ۷۴۱، سن فرانسیسکو- آمریکا با شاخص مالی ۷۳۸، شنژن- چین با شاخص مالی ۷۳۲ و زوریخ- سوییس با شاخص مالی ۷۲۴ هم در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

در این رتبه بندی هم چنین شهرهای لس آنجلس در رده یازدهم، فرانکفورت شانزدهم، دوبی هفدهم، پاریس هجدهم، ونکوور بیست و چهارم، کوالا لامپور چهل و یکم، دوحه پنجاه و ششم، مسکو شصت و دوم، استانبول شصت و چهارم و باکو نود و هشتم قرار گرفته اند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *