اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

تهران در وضعیت هشدار کرونا قرار گرفت

تهران در وضعیت هشدار

سیما سادات لاری امروز چهارشنبه، یازدهم تیر، در جمع خبرنگاران درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی پاندمی کووید ۱۹ یا کرونا و تعداد فوت ناشی از آن اذعان داشت: از دیروز تا امروز ۱۱ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۴۹ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۶۲۱ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۲۳۰ هزار و ۲۱۱ نفر رسید. همچنین در این گزارش اعلام شد که تهران در وضعیت هشدار کرونا قرار دارد. با برات نیوز همراه باشید.

معاون وزیر بهداشت افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۴۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۰ هزار و ۹۵۸ نفر رسید.

او ادامه داد: خوشبختانه تاکنون ۱۹۱ هزار و ۴۸۷ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۳۰۸۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

بیشتر بخوانید: احیای مشاغل پس از کرونا با برنامه خواهد بود

لاری تعداد آزمایش این بیماری را نیز گفت: تاکنون یک میلیون و ۶۹۳ هزار و ۲۴۲ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت درباره وضعیت شهرهای کشور اضافه کرد: استان‌های خوزستان، کردستان، آذربایجان‌های غربی و شرقی، هرمزگان، بوشهر، خراسان رضوی و کرمانشاه در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استان‌های اصفهان، همدان، زنجان، کرمان، خراسان شمالی و کهگیلویه و بویراحمد در وضعیت هشدار قرار دارند.

وی هشدار داد: در استان تهران افزایش قابل توجه موارد بستری گزارش شده است. البته تهران در وضعیت هشدار کرونا قرار دارد.

معاون وزیر بهداشت گفت: بیماری کووید ۱۹ نه واکسن و نه دارویی دارد. اگر سه نکته رعایت شود، می‌توان تا ۹۷ درصد خود را در برابر این بیماری ایمن کرد. این موارد شامل رعایت فاصله گذاری تا یک و نیم متر، شست و شوی مرتب دست‌ها و استفاده از ماسک است.

و در آخر نشست خبری اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم با همکاری و یاری یکدیگر این بیماری را شکست بدهیم و زنجیره انتقال بیماری را محدود کنیم.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید