درحالی که واکسیناسیون کرونا در برخی از کشورها آغاز شده، شرکت IBM و مقامات آمریکا نسبت به تمرکز هکرها برفعالیت توزیع‌ کنندگان واکسن کرونا هشدار دادند.

به گزارش برات نیوز، همزمان با آغاز توزیع واکسن کرونا در برخی از کشورها هکرهای دیجیتالی بر روی فعالیت شرکت‌های توزیع کننده این واکسن متمرکز شده اند.

 در همین حال شرکت IBM اعلام کرد کمپین جدید هکرها نشانگر این است که آن‌ها توجه خود را به کار لجستیکی پیچیده در توزیع واکسن بین مردم جهان علیه ویروس کرونا معطوف کرده اند.

اما برخی از کارشناسان مستقل هدف قرار گرفتن شرکتهای توزیع توسط هکرها را زیر سوال برده اند.

تمرکز هکرها بر توزیع‌ کنندگان واکسن کرونا با زنجیره تامین سرد

IBM با انتشار پست جدیدی از شناسایی یک فعالیت فیشینگ جهانی خبر داد که روی سازمان‌های مرتبط با زنجیره تامین سرد واکسن کووید ۱۹ متمرکز شده است.

فعالیت این فیشینگ، فرآیند نگهداری دوزهای واکسن در دمای فوق العاده سرد از زمان انتقال واکسن از تولیدکنندگان به مصرف کنندگان است.

همچنین آژانس امنیت سایبر و امنیت زیرساخت آمریکا با انتشار مجدد گزارش IBM، اعلام کرد این هکرها اعضای برنامه “فعالیت با سرعت بالا” که ماموریت توزیع واکسن ملی دولت آمریکا را دارند، هدف قرار داده‌اند.

بیشتر بخوانید: هند تولیدکننده واکسن کرونای روسیه

اما سایر کارشناسان امنیت سایبر نسبت به یافته های شرکت IBM ابراز بدبینی کردند و معتقدند اگرچه این اقدامات قطعا مخرب هستند اما تمرکز خاصی روی فعالیت توزیع‌ کنندگان واکسن کرونا ندارند.

ارسال ایمیل‌های مخرب از سوی هکرها به توزیع‌ کنندگان واکسن کرونا

واحد امنیت سایبر IBM اعلام کرده که گروه پیشرفته ای از هکرها را شناسایی کرده که با استفاده از ایمیلهایی حامی کد مخرب که به مدیران گروه چینی هایر بایومدیکال ارسال کرده اند، روی جمع آوری اطلاعات مربوط به جنبه های مختلف زنجیره تامین سرد توزیع کنندگان واکسن کرونا فعالیت می کنند.

اهداف هکرها شامل تولید پنلهای خورشیدی مورد استفاده برای تامین یخچالهای نگهداری واکسن در کشورهای گرمسیر و محصولات پتروشیمی است که از آنها برای تولید یخ خشک استفاده می شود.

اداره کل اتحادیه مالیات و گمرک کمیسیون اروپا، در میان شرکتها و نهادهای نامبرده شده در گزارش IBM تنها سازمانی بود که واکنش نشان داد و در بیانیه ای اعلام کرد از این که هدف کمپین هک قرار گرفته، مطلع است.

سرقت اطلاعات مربوط به ویروس کرونا توسط هکرها

در همین حال کارشناسان امنیت سایبری و مقامات دولتی نیز پیش از این از تلاش هکرها برای سرقت اطلاعات مربوط به ویروس کرونا و درمانهای احتمالی آن خبر داده بودند.

مجرمان سایبری همچنین در دوران پاندمی علیه فراهم کنندگان مراقبتهای پزشکی مانند بیمارستانها فعال بوده اند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *