با تلاش شبانه روزی متخصصان ایرانسل توسعه سایت‌های ارتباطی در مناطق روستایی استان سیستان و بلوچستان امکان پذیر شد.

به گزارش برات نیوز، پس از بررسی های لازم، وزیر ارتباطات نیز عملکرد ایرانسل در توسعۀ سایت‌های ارتباطی در مناطق روستایی استان سیستان‌وبلوچستان را «عالی» توصیف کرد.

بررسی عملکرد اپراتورها در توسعه سایت‌های ارتباطی در سیستان و بلوچستان

محمد جواد آذری‌جهرمی، با انتشار یک پست در صفحۀ شخصی خود در اینستاگرام، عملکرد اپراتورها در نصب و راه‌اندازی سایت‌های ارتباطی در مناطق روستایی استان سیستان‌ و ‌بلوچستان را تشریح کرد.

وی اعلام کرده که این اقدامات در راستای توسعه سایت های ارتباطی در مناطق سیستان و بلوچستان از ۲۰ آذر تا ۸ بهمن ماه  ۹۹ انجام شده است .

در این پست اینستاگرامی که از سوی وزیر ارتباطات منتشر شده، اقدامات اپراتورها در حوزه توسعه سایت های ارتباطی در قالب جداول «گزارش رسمی وزارت ارتباطات و فناوری‌ اطلاعات از پیشرفت اتصال روستاها»، تشریح شده است.

موفقیت ایرانسل در توسعه سایت‌های ارتباطی

بر همین اساس، ایرانسل با بهترین عملکرد در مقایسه با سایر اپراتورها، تاکنون موفق به راه‌اندازی ۴۲ سایت ارتباطی برای ۹۳ روستای استان  سیستان و بلوچستان شده است.

همچنین در راستای اقدامات انجام شده از سوی ایرانسل ۲۴هزار و ۷۴۵ نفر را در قالب ۶۸۱۵ خانوار، تحت پوشش شبکۀ تلفن‌همراه قرار داده است.

در همین حال ایرانسل در حال نصب تجهیزات ۲۴ سایت برای ۲۸ روستا نیز است تا 4 هزار و 242 نفر دیگر را در قالب ۱۱۱۰ خانوار، تحت پوشش قرار دهد.

بیشتر بخوانید: ایرانسل به داد دانش آموزان “براگور” رسید

بر اساس این گزارش،«تسریع» در پروژۀ «محرومیت‌زدایی ارتباطی استان سیستان‌و‌بلوچستان»  از اواخر آذر ماه ۱۳۹۹ با همت بخش توسعۀ ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، آغاز شده است .

در راستای اجرای این طرح و توسعۀ دسترسی مناطق روستایی این استان به شبکۀ ملی اطلاعات و اینترنت، محرومیت ارتباطی در این منطقه برطرف خواهد شد.

اظهار رضایتمندی وزیر ارتباطات از پیشرفت خوب اتصال روستاهای محروم به اینترنت

این در حالی است که وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، در ابتدای اجرای این طرح، شخصاً ۱۰ روز در این استان حضور داشت و تسریعِ پروژه را از نزدیک مدیریت کرد.

همچنین  بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل ایرانسل نیز در بخشی از این سفر، وی راهمراهی کرده بود.

بر اساس این گزارش، آذری‌جهرمی همچنین در پست اینستاگرامی خود اعلام کرد: عملیات اتصال روستاهای محروم سیستان و بلوچستان به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت و توسعه سایت‌های ارتباطی پیشرفت خوبی دارد.

وی همچنین تصریح کرد:بعضی اپراتورها عالی عمل کردند و برخی هم خوب بودن. همه در حال تلاشند تا همه جای سیستان و بلوچستان در دسترس باشد.

تلاش برای جبران عقب ماندگی ها در استان سیستان و بلوچستان

جهرمی افزوده است: به برخی دلایل که بزودی توضیح خواهم داد کمی از برنامه عقب هستیم.

وزیر ارتباطات تاکید کرده است: به زودی قصد دارد تا به سیستان و بلوچستان رود و برخی برنامه‌ها را تغییر دهد تا این عقب‌ماندگی جبران شود.

وی همچنین از همکاری مردم و بزرگان و همچنین همه مدیران استانی تقدیر و تشکر کرده است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *