تکنولوژی

توضیح اینستاگرام درباره مشکل سیستم ضد اسپم

توضیح اینستاگرام درباره مشکل سیستم ضد اسپم

سیستم ضد اسپم اینستاگرام با مشکل عجیبی روبرو شده است. همانطور که می‌دانید این روزها تظاهرات ضد نژادپرستی در سراسر دنیا شدت گرفته است. در همین حال، هشتگی تحت عنوان #blacklivesmatter در اینستاگرام، به راه افتاده است. اما نکته اینجاست که پست‌هایی که حاوی این هشتگ هستند، توسط سیستم ضد اسپم اینستاگرام، بلاک شده و اجازه انتشار پیدا نمی‌کنند. این اتفاق با نشان دادن پیامی با مضمون action blocked، به اطلاع کاربر می‌رسد. طبق گفته اینستاگرام، این مساله  ناشی از عملکرد نادرست سیستم ضد اسپم است و به این خاطر اتفاق افتاده است که در مدت زمان کمی، حجم زیادی از پست‌هایی با هشتگ ذکر شده، روانه اینستاگرام شده‌اند. به همین دلیل، ابزار ضد اسپم این اپلیکیشن، برخی از این پست‌ها را به عنوان اسپم شناسایی کرده است. در این مطلب برات نیوز به توضیحات اینستاگرام در این باره پرداخته‌ایم.

پیام رسمی اینستاگرام

در پی بروز این مساله، حساب رسمی اینستاگرام در توییتر، توضیحاتی به شرح زیر ارائه داد:

 ما از مشکلی که برای بعضی از کاربران  در هنگام استفاده از هشتگ blacklivesmatter# یا انتشار مجدد پست‌های مرتبط با این هشتگ پیش آمده است، مطلع هستیم. ما از فناوری تشخیص فعالیت‌هایی که به شکل غیر طبیعی در اینستاگرام صورت می‌گیرند استفاده می‌کنیم تا از بروز اسپم جلوگیری کنیم. با توجه به استفاده شمار بسیار زیادی از کاربران از هشتگ blacklivesmatter#، این فناوری به اشتباه، آن را یک اسپم تشخیص داده است. ما به سریع‌ترین شکل ممکن، این مشکل و مساله دیگری که در آپلود استوری‌ها پیش آمده است را حل خواهیم کرد.  

مشکل سیستم ضد اسپم اینستاگرام با هشتگ ضد نژادپرستی

اینستاگرام، هیچ توضیحی درباره زمان دقیق حل این مشکل یا تعداد کاربرانی که با آن مواجه شده‌اند، نداده است. در عوض، با قاطعیت به عمدی نبودن این مساله اشاره کرده است:

ما باید به شکلی واضح اعلام کنیم که اینستاگرام، استفاده از هشتگ #blacklivesmatter را تایید کرده و از آن پشتیبانی می‌کند. به همین دلیل نهایت تلاش خود را می‌کنیم صدای کسانی که از این هشتگ استفاده کرده‌اند را به گوش شما برسانیم.

مشکل سیستم ضد اسپم اینستاگرام

ضمنا اینستاگرام به حل مشکل آپلود استوری‌ها هم اشاره کرده است. مشخص نیست که آیا این مشکل هم در راستای همین هشتگ پیش آمده است یا خیر.

سیستم ضد اسپم اینستاگرام چیست؟

وظیفه سیستم تشخیص اسپم اینستاگرام این است که ربات‌ها و دیگر فعالیت‌های غیر معتبر موجود در اینستاگرام را پیدا کند. جالب است که بدانید پیش از این هم به اشتباه شکایت‌هایی از این سیستم توسط کاربرانی که با پیام action blocked مواجه شده بودند، شده است. البته این بار به نظر می‌رسد که حق با کاربران باشد و عدم انتشار پست‌هایی با هشتگ ضد نژادپرستی blacklivesmatter#، اینستاگرام را با انتقادات زیادی روبرو کرده است.

در حال حاضر، فیسبوک هم به دلیل تصمیم خود مبنی بر عدم ویرایش و اصلاح برخی از پست‌های دونالد ترامپ به دلیل آنچه که توسط توییتر، داشتن محتوای تحریک آمیز توصیف می‌شود با انتقاداتی روبرو شده است. به شکلی که حتی برخی از کارمندان فیسبوک هم به مخالفت با این تصمیم مارک زاکربرگ پرداخته‌اند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید