تکنولوژیمنتخب سردبیر

برنامه فیسبوک برای توقف تبلیغات سیاسی به صورت موقت

توقف تبلیغات سیاسی توسط فیسبوک

شرکت‌هایی مثل فیسبوک، بخشی از درآمد خود را از راه تبلیغات به دست می‌آورند. از آنجا که تعداد کاربران این شبکه اجتماعی بسیار زیاد است، طبیعتا می‌توان آن را یک پلتفرم جذاب برای اهداف تبلیغاتی به شمار آورد. بنابراین جای تعجب نخواهد بود که افراد سیاسی هم بخواهند از امکانات فیسبوک برای راه‌اندازی انواع کمپین‌های تبلیغاتی استفاده کنند. حالا به نظر می‌رسد که فیسبوک توقف تبلیغات سیاسی را در دستور کار خود قرار داده است.

با این حال، طبق گزارش بلومبرگ، فیسبوک در حال بررسی این موضوع است که موقتا تبلیغات سیاسی مربوط به انتخاب پیش روی ریاست جمهوری ایالات متحده امریکا را متوقف کند. در این گزارش ادعا شده است که فیسبوک می‌خواهد این تصمیم را در روزهای نزدیک به انتخابات، عملی کند. تصمیمی که طی آن، دیگر خبری از تبلیغات سیاسی در این پلتفرم نخواهد بود. پیش از این، کشورهایی مثل انگلستان هم از این شیوه استفاده کرده‌اند.

این خبر در راستای قابلیت جدید فیسبوک برای کاربرانش به بیرون درز کرده است. قابلیتی که طی آن، کاربران می‌توانند در صورت عدم تمایل به دیدن تبلیغات سیاسی، آن را برای پروفایل خود غیر فعال کنند. با این حال، در صورت اجرایی شدن این تصمیم فیسبوک، دیگر به تنظیمات اعمال شده توسط کاربران توجهی نخواهد شد و هیچ کدام از آن ها قادر به دیدن این نوع از تبلیغات نخواهند بود.

 همانطور که گفته شد این کار به صورت موقتی انجام خواهد گرفت. این در حالی است که پلتفرمی مانند توییتر، از سال 2019 تصمیم به توقف کامل تبلیغات سیاسی گرفت.   

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید