با توجه به افزایش محدودیت‌های صادراتی ایالات متحده و وضع تحریم‌های جدید، اینگونه به نظر می‌رسد که شرکت هواوی بخش زیادی از تجارت و تعداد زیادی از تامین‌کنندگان خود را از دست می‌دهد. با اجرایی شدن قوانین جدید از هفته آینده، شرکت هواوی دسترسی خود به نیمه رساناها و مواد اولیه لازم برای تولید محصولات را از دست خواهد داد. گزارش‌ها حاکی از این است که شرکت‌های کره‌ای سامسونگ و SK Hynix ازجمله شرکت‌هایی هستند که از فروش محصولات خود به این مشتری پرمنفعت صرف نظر کرده‌اند. 

ماه می گذشته، وزارت بازرگانی ایالات متحده مشکلات جدیدی را برای شرکت هواوی رقم زد. طبق قوانین جدید، تولیدکنندگان نیمه رسانا اجازه‌ی فروش تکنولوژی‌ها و محصولات آمریکایی خود را بدون داشتن مجوز به شرکت هواوی و شرکت‌های وابسته به آن مانند HiSilicon ندارند و هرگونه فروش غیرقانونی خواهد بود. ایالات متحده تاکنون هیچ مجوزی را برای تجارت با هواوی صادر نکرده است.

این قانون جدید در اصل به منظور ناتوان ساختن هواوی از ساخت پردازنده‌های خود به نام Kirin و جایگزینی آن‌ها با پردازنده‌های اسنپدراگون Qualcomm وضع شد اما درواقع این محدودیت بر تمام نیمه رساناها اعمال می‌شود. به نظر می‌رسد که همین موضوع باعث شده است تا شرکت‌ها سامسونگ و SK Hynix نیز فروش تراشه‌های حافظه خود را به هواوی متوقف سازند. طبق گزارش برات نیوز، این دو شرکت با اجرایی شدن قوانین جدید از هفته آینده، تجارت با شرکت هواوی را قطع خواهند کرد.

پردازنده‌های شرکت سامسونگ
شرکت سامسونگ از هفته آینده تجارت با شرکت هواوی را متوقف خواهد کرد

گزارش‌های دیگری نیز حاکی از این هستند که ایالات متحده سخت‌گیری‌های خود را افزایش خواهد داد. وزارت دفاع آمریکا پیشنهاد داده است که SMIC، بزرگ‌ترین سازنده ریزتراشه نیمه رسانای چین نیز در لیست سیاه قرار گیرد و دسترسی آن به تکنولوژی‌ها، محصولات و نرم‌افزارهای آمریکایی مسدود شود. این امر به نوبه خود می‌تواند بسیاری از شرکت‌های چینی متکی به سیلیکون تولیدی آن‌ها ازجمله هواوی را با مشکل روبرو کند. 

بیشتر بخوانید: محدودیت های صادراتی آمریکا برای بزرگترین سازنده ریزتراشه چین

البته این محدودیت‌ها ضربه‌ای را به شرکت‌های کره‌ای سامسونگ و SK Hynix نیز وارد خواهد کرد زیرا هر دو یک مشتری پرمنفعت را از دست خواهند داد. از سوی دیگر، شرکت سامسونگ از این وضعیت نهایت بهره را خواهد برد زیرا دومین تولیدکننده‌ی گوشی‌های همراه در سطح جهان از بازار کنار گذاشته شده است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *