1. خانه
  2. خودرو
  3. ایران
  4. توقف تولید پراید باید اجرایی شود
ایرانمنتخب سردبیر

توقف تولید پراید باید اجرایی شود

توقف تولید پراید و پژو 405

به‌گفته معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران، وحید مرندی مقدم، بعد از تصویب طرح توقف تولید توقف تولید پراید و پژو 405 ، هنوز مصوبه‌ای مبنی‌بر ادامه روند تولید این دو خودرو صادر نشده است و به‌نظر می‌رسد طرح توقف تولید تصویب شده، باید اجرایی شود. با برات نیوز همراه باشید.

بیشتر بخوانید: تغییر مصوب قیمت خودرو های ایران خودرو و سایپا برای سال 99

این مصوبه یکی از راه‌حل‌هایی بود که پس از افزایش نجومی قیمت خودرو در هفته‌های گذشته، از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت مطرح شد. در تاریخ 20 اردیبهشت سال جاری نیز معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از بررسی تداوم تولید پراید 131 در جلسه‌ای با حضور مراجع تصمیم‌گیر خبر داده بود. لازم به‌ذکر است که چنین مصوبه‌ای با انتقاداتی نیز روبه‌رو بود. بااین‌وجود، در همین راستا مرندی مقدم اعلام کرد این مصوبه شورای عالی استاندارد همچنان پابرجاست و باید اجرایی شود.

توقف تولید پراید و پژو 405

طبق مصوبه استانداردهای هشتادوپنج‌گانه، توقف تولید پراید و پژو 405 به‌ترتیب از اول مرداد و اول خرداد سال جاری شروع می‌شود. مرندی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا ماسک‌های پارچه‌ای برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا مناسب هستند یا خیر اذعان کرد هر نوع ماسکی حتی مقنعه بانوان و یا دستمال کاغذی می‌تواند برای جلوگیری از بیماری کرونا موثر باشد؛ اما ضریب اطمینان آن‌ها متفاوت خواهد بود.

 

بیشتر بخوانید: وزیر صمت همزمان با نابسامانی های بازار خودرو برکنارشد

این پرسش درحالی مطرح شده بود که شیوع بیماری کرونا سبب کمیاب شدن ماسک در سراسر جهان شده است. از آن‌جایی که وجود ماسک از نیازهای روزمره مردم تلقی می‌شود، باید استانداردهای بین‌المللی برای تولید آن‌ها درنظر گرفته شود؛ اما به جز ماسک‌های سه لایه جراحی، هیچ نوع ماسک دیگری از چنین استانداردی پیروی نمی‌کند. با این حال سازمان ملی استاندارد اعلام کرد در سال 99 قرار است استانداردی پژوهش‌محور در حوزه تولید ماسک تهیه شود.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست