1. خانه
  2. فناوری
  3. موبایل
  4. اپل ممکن است %۲۰ از تولید آیفون را از چین به هند منتقل کند
موبایل

اپل ممکن است %۲۰ از تولید آیفون را از چین به هند منتقل کند

تولید آیفون در هند

براساس گزارشی از رسانه هندی The Economic Times، مدیران اجرایی اپل به منظور بررسی احتمال انتقال بخش اعظمی از تولید آیفون از چین به هند، با مقامات دولت هند دیدار کرده‌اند. براساس  شنیده‌ها، درآمد تولید و صادرات گوشی‌های هوشمند اپل می‌تواند در پنج سال بعد به ۴۰ میلیارد دلار هم برسد. با برات نیوز همراه باشید.

انتظار می‌رود که اپل درآمد ۴۰ میلیون دلاری از ساخت و تولید آیفون در کشور هند به دست آورد.

اپل لزوما چنین بازار بزرگی در هندوستان ندارد و طبق گفته مقامات رسمی، قصد دارد هند را به پایگاه جدید تولید و صادرات گوشی‌های هوشمند، تبدیل کند تا تولید خود را در خارج از کشور چین توسعه دهد. به این ترتیب حدود ۲۰ درصد از تولید آیفون در هند انجام خواهد شد.

تولید آیفون در هند

مقامات رسمی هند انتظار دارند که صادرات گوشی‌های هوشمند تا سال ۲۰۲۵، از ۱۰۰ میلیارد دلار هم عبور کند. از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰، صادرات گوشی‌های هوشمند به خارج از هند، حدود ۳ میلیارد دلار بود.

تولید آیفون در هند ۲۰ درصد افزایش پیدا کرد

اپل در حال حاضر، iPhone XR را از طریق شرکت فاکسان در هند تولید می‌کند. اپل زمانی توسط شرکت ویسترون، نسل اول iPhone SE، iPhone 6S  و iPhone 7 را در هند تولید می‌کرد اما از آن زمان تا به حال، تولید این محصولات متوقف شده است.

در طول ماه‌های گذشته گزارش‌های مختلف در خصوص تولید محصولات اپل در کشور هند به گوش رسیده بود. حتی مشخص شد که اپل بخش قابل توجهی از هدفون های ایرپادز را در کشور هند تولید می‌کند. دلیل خروج اپل از کشور چین، جنگ تجاری شکل گرفته میان آمریکا و کشور چین است. آمریکا به تولید کننده های آمریکایی که محصولات خود را در کشور چین تولید می‌کنند اعلام کرده که باید ساخت محصولات خود را به خارج از چین منتقل کنند، در غیر این صورت باید حق واردات بیشتری به دولت پرداخت کنند.

منبع: GSM Arena

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست