تکنولوژی

تولید ایرپادز اپل در ویتنام شروع شد

تولید ایرپادز اپل در ویتنام شروع شد

سال گذشته گزارش شده بود که اپل قصد دارد تولید ایرپاذز را به کشور ویتنام منتقل کند. البته این گزارش زمانی منتشر شد که جنگ تجاری بین آمریکا و چین به اوج خود رسیده بود. حالا گزارش‌های جدیدتر به این موضوع اشاره می‌کنند که اپل تولید ایرپادز را در کشور چین کاهش داده است. اپل تولید ۱۵ تا ۳۰ درصد ایرپادز را به کشور تاویوان منتقل کرده است. در ادامه با برات نیوز همراه باشید.

جنگ تجاری میان آمریکا و چین به جایی کشید که دولت آمریکا تعرفه واردات محصول از کشور چین را افزایش داد. در واقع آمریکا از شرکت‌های آمریکایی که در کشور چین محصولی تولید می‌کردند در خواست کرد که یا تولید آن محصول را به خارج از چین منتقل کنند یا باید تعرفه واردات بیشتری به دولت پرداخت بپردازند. شرکت‌های آمریکایی از جمله اپل هم سعی کردند که تولید محصولات خود در کشور چین را کاهش دهند.

البته از ژانویه سال گذشته و بهبود روابط چین و آمریکا به نظر نمی‌رسد که تعرفه واردات چین به آمریکا تغییری پیدا کند. با این حال اپل تولید ایرپادز در چین را کاهش داد. در گزارش جدید به این موضوع اشاره شده که اپل ۳ تا ۴ میلیون دستگاه ایرپاذز در کشور ویتنام تولید کرده که این مقدار ۳۰ درصد از تولید کل ایرپادز است. البته اپل تولید ایرپادز پرو را به کشور ویتنام منتقل نکرده است.

آغاز تولید ایرپادز

خیلی‌ها بر این باور هستند که اپل در آینده همه محصولات خود را در کشور ویتنام تولید خواهد کرد. این در حالی است که سامسونگ نیمی از گوشی‌های خود را در تایوان تولید می‌کند. البته هند هم یکی دیگر از کشورهایی است که احتمال دارد اپل محصولات خود را در آن تولید کند.

در حال حاضر اکثر کشورهای آمریکایی به دنبال کشورهای به جز چین هستند تا بتوانند محصولات خود را تولید کنند. تولید ایرپاذز از این نظر مهم است که این محصول یکی از محبوب‌ترین گجت‌های بلوتوثی دنیا است که ۵۰ درصد بازار را در اختیار دارد. اپل سال گذشته ۶۵ میلیون واحد ایرپاذز فروخت. حتی پیش بینی می‌شود که ۱۰۰ میلیون واحد ایرپادز در سال ۲۰۲۰ به‌فروش برسد.

منبع: phoneArena

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید