1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. تولید نفت روسیه سقوط می کند
اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

تولید نفت روسیه سقوط می کند

وزیر دارایی روسیه، آنتون سیلوانوف، با اشاره به تحریم های بین المللی علیه نفت این کشور اعلام کرد که احتمالا تولید نفت روسیه در سال جاری حداکثر ۱۷ درصد سقوط می کند.

به گزارش برات نیوز، سیلوانوف در کنفرانسی به خبرنگاران گفت که تولید نفت حدود ۱۷ درصد کاهش پیدا خواهد کرد. با این حال توضیحی نداد که آیا این کاهش از سطح تولید در ابتدای سال ۲۰۲۲ یا در مقایسه با میانگین سالانه خواهد بود.

وزیر دارای روسیه گفت:«حجم دقیق به تقاضای خارجی برای نفت روسیه بستگی دارد. ما اکنون نمی دانیم چه کشورهایی از خرید امتناع می کنند و کدام کشورها تمایل دارند. روسیه تلاش خواهد کرد جریان نفت خود را به سوی بازارهایی تغییر دهد که همچنان به خرید نفت این کشور علاقمندند.»

صنعت نفت روسیه از زمان حمله نظامی مسکو به اوکراین که اعمال تحریمهای گسترده کشورهای غربی و متحدانش را به همراه داشت، تحت فشار شدیدی قرار گرفته است. در حالی که تنها آمریکا و انگلیس ممنوعیت واردات نفت و فرآورده های نفتی روسیه را اعلام کرده اند، بسیاری از خریداران دیگر به دنبال یافتن منابع دیگر تامین هستند. اتحادیه اروپا سرگرم بررسی اعمال محدودیت برای واردات نفت روسیه است اما کشورهای دیگر به خصوص در آسیا، به خرید محموله های نفت روسی ادامه می دهند.

به گفته وزیر دارایی روسیه، تولید نفت روسیه در سال ۲۰۲۱ بیش از ۵۲۴ میلیون تن معادل ۱۰.۵۲ میلیون بشکه در روز بود. اگر سیلوانوف درباره میانگین تولید سالانه صحبت کرده باشد، ۱۷ درصد کاهش، تولید نفت روسیه را به ۴۳۵ میلیون تن معادل حدود ۸.۷۴ میلیون بشکه در روز می رساند که پایینترین میزان در ۲۰ سال گذشته است.

طبق آمار وزارت انرژی روسیه، بر مبنای مقایسه ماه به ماه، تولید نفت روسیه در ۱۹ روز نخست آوریل ۸.۲ درصد کمتر از میانگین مارس بود و به حدود ۱۰.۱۱ میلیون بشکه در روز رسید.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست