رییس ستاد اجرایی فرمان امام از عرضه رایگان تولید واکسن ایرانی کرونا در مناطق محروم خبر داد.

به گزارش برات نیوز، محمد مخبر اعلام کرد: با توجه به عرضه رایگان ماسک، ونتیلاتور و رمدیسیور به مناطق محروم ، واکسن کرونا را هم به این مناطق به طور رایگان عرضه می‌کنیم.

پیش از این رییس ستاد اجرایی فرمان امام اعلام کرده بود که پس از اتمام دو مرحله تزریق تست انسانی واکسن ایرانی کرونا و تایید نهایی آن تولید انبوه واکسن ایرانی کرونا آغاز می شود.

خط تولید انبوه واکسن ایرانی  کرونا با ظرفیت تولید 12 میلیون دوز در هر ماه راه اندازی خواهد شد و در اختیار مردم قرار می گیرد.

وی ادامه داد:در تمام فعالیت‌های ستاد اجرایی فرمان امام به ویژه در حوزه درمان، بخش قابل توجهی از تولیدات به مناطق محروم تخصیص داده می‌شود.

مخبر تاکید کرد: اجازه نمی‌دهیم کسی به دلیل مشکلات مالی محروم از واکسن شود و در اجرای آن مصمم هستیم.  

تعیین قیمت واکسن ایرانی کرونا توسط وزارت بهداشت

رییس ستاد اجرایی فرمان امام درباره قیمت واکسن کرونای ایرانی اظهار داشت: قیمت توزیع واکسن ایرانی کرونا برای مابقی مردم  را وزارت بهداشت مشخص می‌کند و ما هیچ نقشی در قیمت گذاری نداریم.

این مقام مسوول همچنین درباره تقاضای واکسن ایرانی کرونا توسط کشورهای دیگر اظهار کرد: تاکنون هیچ کشوری متقاضی واکسن ایرانی نبوده البته در سایت‌های خودشان درباره مذاکره خرید واکسن ایرانی صحبت‌هایی شده اما درخواست رسمی از سوی کشوری نداشتیم.

مخبر درباره بحث صادرات واکسن ایرانی کرونا تصریح کرد: باید دید کدام کشورها متقاضی واکسن ایرانی کرونا خواهند بود اگر چه اولویت با رفع نیاز داخل است .

اولویت بندی کشورهای متقاضی واکسن ایرانی کرونا

وی ادامه داد: درصورت تولید مازاد نیاز داخل، اگر تعداد زیادی از کشورها متقاضی باشند بین آنها اولویت‌بندی خواهد شد.

رییس ستاد اجرایی فرمان امام  درباره قیمت رمدسیویر (داروی موثر در درمان کرونا) اعلام کرد: قیمت رسمی رمدسیویر 600 هزار تومان است و با همین قیمت دارو را به وزارت بهداشت ارایه می‌دهیم.

مخبر ضمن اظهار بی اطلاعی از قیمت فروش رمدسیویر توسط وزارت بهداشت بیان کرد: ستاداجرایی فرمان امام تنها تولیدکننده رمدسیویر نیست و شاید برخی از شرکت‌ها با قیمت بالاتری این دارو را تولید می کنند اما قیمت رمدسیویر ستاد 600 هزار تومان تعیین شده است.

وی درادامه تاکید کرد: قیمت این دارو در خارج از کشور 120 دلار است اما ستاد رمدسیویر را با قیمت حدود 23 دلار(با احتساب نرخ دلار در بازار آزاد) عرضه می‌کند .

کاهش قیمت رمدسیویر از 70 میلیون تومان به 600 هزار تومان

این مقام مسوول با بیان اینکه قیمت رمدسیویر در اوایل در بازار حدود 70 میلیون تومان بود، ادامه داد: در حالی قیمت را به 600 هزار تومان رساندیم که قیمت این دارو در بازار آزاد به 70 میلیون تومان رسیده بود.

رییس ستاد اجرایی فرمان امام خاطر نشان کرد: در کنار بحث قیمت، موجودی هم موضوع بسیار مهمی است که ستاد توانست هم قیمت رمدسیویر را بشکند و هم عرضه بسیار بالایی در بازار داشته باشد که دستاورد بسیار مهمی برای این مجموعه است. 

وی ادامه داد: درحال حاضر داروی تاثیرگذار بر کرونا هم به میزان کافی تولید شده و هم قیمت آن شکسته است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *