به‌دنبال آشفتگی در بازار خودرو و افزایش قیمت‌ها، خودروسازان داخلی سعی دارند تا با تولید بیشتر و قیمت‌گذاری مناسب نیاز بازار خودرو را تامین کنند. به همین منظور و در راستای بازگرداندن آرامش و ثبات به بازار خودرو مقرر شده تا پایان سال ۹۹ یک میلیون خودرو توسط خودروسازان داخلی تولید و در بازار عرضه شود.

به‌گزارش برات نیوز، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت درخصوص تامین نیاز بازار گفته است: با احتساب ۳۴۲ هزار دستگاه خودرویی که از ابتدای امسال تحویل متقاضیان شده، ۱۵۰ هزار دستگاه خودرویی که در قالب فروش فوق‌العاده عرضه می‌شود و همچنین برنامه ۶۰ درصد تحویل تعهدات معوق، به‌طور قطع برنامه تولید و عرضه یک میلیون دستگاه خودرو در سال ۹۹ محقق می‌شود.

«مهدی صادقی نیارکی» با اشاره به برنامه فروش فوق‌العاده خودرو با تحویل یک الی سه ماهه، افزود: شرکت‌های ایران خودرو و سایپا ۱۵۰ هزار دستگاه خودرو را به صورت فروش فوق‌العاده در نیمه دوم امسال در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند.

وی گفت: مجموع تعهدات شرکت‌های بزرگ خودروسازی کشور نسبت به مدت مشابه سال قبل هشت درصد کاهش نشان می‌دهد. تعهدات معوق شرکت‌های ایران خودرو و سایپا در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۵ درصد کاهش داشته است.

بیشتر بخوانید: فروش فوق‌العاده ۱۵۰ هزار دستگاه خودرو، از مهر ماه

معاون امور صنایع وزارت صنعت ادامه داد: کل تعهدات معوق این دو شرکت ۱۰۸ هزار دستگاه است، در حالیکه سال گذشته در همین زمان ۴۴۷ هزار دستگاه خودرو معوق وجود داشت.

صادقی نیارکی خاطرنشان کرد: این آمار نشان دهنده آن است که امسال موضوع تحویل به موقع خودروهای معوق مدیریت شده و دو شرکت ایران خودرو و سایپا، مکلفند ۶۰ درصد تولیدات روزانه خود را به تعهدات معوق اختصاص دهند و ۴۰ درصد باقی‌مانده نیز تا پایان سال به فروش فوق‌العاده اختصاص خواهد یافت.

این مقام مسوول افزود: فروش فوق‌العاده تا پایان سال با تحویل یک تا سه ماه انجام می‌شود که در مجموع شامل ۱۵۰ هزار دستگاه خودروی تولید شده توسط دو شرکت بزرگ خودروسازی کشور است. بطور متوسط ماهانه ۲۵ هزار دستگاه خودرو به طور منظم توسط این دو شرکت در قالب فروش فوق العاده عرضه خواهد شد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *