درحالی که برخی از افراد مخالف دولت، درسالروز پیروزی انقلاب اسلامی اقدام به توهین به رییس جمهوری کردند بسیاری از مسوولان نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند.

به گزارش برات نیوز، مسوولان فعال در بخش های مختلف دولت نسبت به اقدام توهین آمیز برخی از افراد نسبت به رییس جمهوری واکنش نشان دادند.

مسوولان منتقد نسبت به این اتفاق اعلام داشتند که این افراد با توجه به تذکرهای مکرر رهبرانقلاب نباید در مراسم روز عید ملی به رییس جمهوری توهین می کردند.

تاکید مقام معظم رهبری بر رد هرگونه توهین به مسوولان است

این درحالی بود که جمعی از افراد مخالف دولت در مراسم ۲۲ بهمن اصفهان علیه رئیس جمهوری شعار و کلمات اهانت آمیز دادند.

مسوولان منتقد و معترض به رفتار این مخالفان اعلام داشتند که این اهانت ها و رفتار ناشایست موجب سواستفاده رسانه های بیگانه و به حاشیه بردن حضور پرشور مردم در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی می شود.

آن ها تاکید داشته اند که اهانت به مسوولین و توهین به رییس جمهوری تاکنون بارها توسط رهبر انقلاب رد و مورد انتقاد قرار گرفته است.

منتقدان این هتاکی ها خواستار برخورد جدی و محکوم شدن این هتاکان شدند تا این مخالفت های توهین آمیز منجر به سو استفاده دشمنان ایران و انقلاب اسلامی نشود.

این درحالی است که اغلب مسوولان معترض به رفتار اهانت آمیز برخی از افراد مخالف دولت براین باور تاکید دارند که این مخالفت ها و اعتراضات توهین آمیز پیشینه قدیمی دارد.

 باید با موضوع توهین به رییس جمهوری برخورد جدی شود

در همین راستا یک نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی اظهار کرده است:معتقدم توهین به رئیس جمهوری زیبنده نظام نیست و نمی‌توانیم این رفتار را به حساب دلسوزی بگذاریم .

مهرداد لاهوتی تاکید کرده است: ما در سال‌های گذشته هم شاهد بروز چنین رفتارهایی بوده ایم و این امر نشان می‌دهد که این اهانت ها ریشه و عقبه‌ دارد.

جایگاه انقلاب با رفتارهای توهین آمیز زیر سووال می رود

وی درباره توهین به رئیس جمهوری در چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب  اعلام کره است: بازتاب این گونه رفتارها در جوامع بین المللی و زیر سوال رفتن جایگاه منتخب ملت است .

لاهوتی ادامه داد: ۲۲ بهمن روز پیروزی انقلاب اسلامی ایران است، روزی که همه ملت ایران از رخداد بزرگی که اتفاق افتاده  خوشحال هستند و برای ما عزیز است .

به گقته این نماینده مجلس دلیل اینکه چرا در چنین مراسم و روزی توهین به افراد صورت می گیرد مشخص نیست.

این نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به مشکلات اقتصادی در کشور گفته است:در روز ۲۲ بهمن آحاد ملت بیرون می‌آیند تا بر سر افرادی که به این کشور ظلم کرده اند، فریاد بزنند.

وی خاطر نشان کرد: عده‌ای با رفتارهای توهین آمیزشان خواست ملت را زیر سوال می‌برند و این موضوع را نمی‌توان نادیده گرفت.

نباید موجبات خوشحالی دشمنان اسلام فراهم شود

این نماینده مجلس اظهار کرده است: به دلیل توطئه‌های آمریکا در کشورمان ۱۷ هزار شهید ترور دادیم، در ۸  سال جنگ تحمیلی بیش از ۲۵۰ هزار نفر از بهترین جوانان ما شهید شدند و مقصر تمامی این اتفاقات ایالات متحده بود.

لاهوتی نیز ضمن اشاره به توهین به رییس جمهوری تصریح کرد: بنابراین در روزی مانند ۲۲ بهمن ما باید همه اختلافات را کنار بگذاریم و مرگ را برای کسانی بخواهیم که خواهان نابودی ما هستند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس دهم خاطر نشان کرد: بزرگان ما بارها و بارها عنوان کردند که نباید موجبات خوشحالی دشمنان را فراهم کنیم آن هم دشمنی که خوی استکباری دارد و همه وجودش را گذاشته تا یک ملتی در رنج و گرفتاری باشد.

منعی برای بیان انتقادات مردمی وجود ندارد

وی با بیان این که انتقاد جای خودش را دارد و باید اجازه دهیم که همه نقدهایشان را بیان کنند، گفت: مردم خودشان بانیان این حاکمیت هستند و باید نقدهای‌شان را بیان و مسئولان هم گوش دهند اما این کار با سوءاستفاده و توهین متفاوت است.

این مقام مسوول تصریح کرد: به خیابان آمدن و به شخص دوم این مملکت رسماً فحش دادند این پیام را به دنیا منتقل می‌کند که ما به دنبال چیزهای دیگری هستیم.

این نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد:افرادی که به رییس جمهوری توهین کردند باید لحظه ای به این فکر می کردند که تمام دنیا منتظر رفتار ملت ایران در مراسم سالروز پیروزی انقلاب اسلامی است.

عقبه توهین به رییس جمهوری باید ریشه یابی شود

وی تاکید کرد: این نوع حرکات را باید ریشه یابی کرد چرا که یک عقبه دارد و اینگونه نیست که چند آدم بیایند و همه چیز را به بازی بگیرند و توهین کنند و موجبات خوشحالی دشمن را فراهم کنند.

لاهوتی بیان کرد: دستگاه های نظارتی و امنیتی باید آن را ریشه یابی کنند، زیرا اگر چندجوان بودند و قصد و نیتی نداشتند می توان گفت اشکالی ندارد و شور و هیجان جوانی دارند اما پشت این موضوع عقبه و سامان دهی وجود دارد که باید با آن برخورد شود.

قوه قضاییه با رفتار اهانت آمیز عده‌ای معدود قاطعانه برخورد کند

درادامه واکنش مسوولان به رفتار توهین آمیز این افراد، معاون اول رئیس جمهوری نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه نوشت و خواستار برخورد جدی با افراد توهین کننده شد.

وی با اشاره به رفتارهای موهن عده‌ای موتور سوار و سردادن شعارهایی مخرب و غیراخلاقی علیه دکتر روحانی در آیین گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اعلام کرد‌: با اقدام قاطع سوء استفاده مخالفان کشور و نظام مرتفع می‌شود.

بر اساس این گزارش، اسحاق جهانگیری خطاب به سید ابراهیم رییسی اظهار کرد: عده ای در مراسم کم‌نظیر و متفاوت بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب عده ای موتورسواربه رییس جمهوری توهین کردند.

وی ادامه داد: این افراد با سردادن شعارهای مخرب و غیراخلاقی نسبت به رییس محترم جمهوری سعی کردند اصل بزرگداشت این مراسم ملی و ضرورت وحدت و اقتدار یکپارچگی نظام و ملت را در برابر دشمنان این ملک و ملت تحت‌الشعاع قرار دهند.

جهانگیری ضمن اشاره به توهین به رییس جمهوری خاطر نشان کرد: از آنجا که پیشگیری از اینگونه اعمال مجرمانه در سایه اجرای قانون میسر است خواهشمند است با دستور اقدام و پیگیری قاطع موضوع، زمینه اشاعه مفاسد اجتماعی و سیاسی آن و سوء استفاده مخالفان ایران اسلامی و نظام مرتفع گردد.

وی تصریح کرد:اینگونه رفتارهای مجرمانه در روز روشن نسبت به منتخب ملت ریشه در تعلیق تبعیض‌آمیز اجرای مجازات در موارد مشابهی داشته است.

ضرورت واکنش مسوولان ستاد امر به معروف اصفهان

همچنین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز ضمن انتقاد از توهین به رییس جمهوری در راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، نوشت: با وجود تاکید رهبر انقلاب بر حفظ حرمت‌ها و پرهیز از بدزبانی، عده ای موتور سوار اقدام به فحاشی و توهین بر علیه رییس جمهوری کردند.

سیدعباس صالحی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: با توجه به اینکه ستاد امر به معروف آن شهرستان در دوچرخه‌سواری بانوان موضعی فعال دارد، در موضوع موتورسواران فحاش نمی‌خواهد اعلام موضع کند؟

توهین به رییس‌جمهوری اقدامی ضدملی است

در همین حال، محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهوری در واکنش به این رفتار ضد ملی گفت: ایجاد انشقاق در صفوف بهم‌پیوسته‌ راهپیمایان، طرح شعارهای انحرافی و توهین به رئیس‌جمهوری منتخب ملت مجرمانه است.

وی ادامه داد: در مراسمی که نماد وحدت ملی و یکپارچگی ایرانیان در مواجهه با ناظران فراملی است، ‌اقدامی به غایت غیرمسئولانه، ضدملی، تفرقه‌افکن و البته مجرمانه است.

همه مسوولان و افراد سیاسی کشور باید این توهین را محکوم کنند

وزیر نفت نیز دراین باره نوشت: رییس جمهوری برجسته‌ترین نماد مردم سالاری در کشور است و توهین سازمان یافته به این جایگاه به معنای توهین به حاکمیت ملی و نفی جمهوریت نظام است.

 بر اساس این گزارش، بیژن زنگنه، وزیر نفت، در یادداشتی نوشت:در موضوع توهین اخیر به ریاست جمهوری، آنچه را که  آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی در محکومیت توهین به شخص و بویژه جایگاه ریاست جمهوری نوشته بودند؛ تایید می‌کنم.

وی افزوده است: اگر من هم وزیر نبودم، بیشتر از آن‌ها را می‌نوشتم و می‌گفتم ولی الان محتمل است به چیزی دیگر تعبیر شود.

زنگنه ضمن انتقاد به توهین به رییس جمهوری تصریح کرده است: واقعیت اینست که اینگونه اقدامات (که خلاف رهنمودهای صریح مقام معظم رهبری انجام می‌شود)، تنها بخشی اندک از مصایبی را که دولت هر روزه با آن‌ها درگیر است، نمایان می‌کند.

این مقام مسوول تاکید کرده است: اینگونه ناهنجاری‌های سیاسی، علی القاعده باید توسط همه سیاسیون محکوم شود و اگر چنین نشود برای مردم واجد معانی و موجب طرح سوالات بی‌جواب بسیاری خواهد شد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *