اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

رونمایی از توکن فیناپ بر بستر ققنوس

توکن فیناپ

به‌گزارش برات نیوز، در حاشیه دوازدهمین رویداد فیناپ از توکن فیناپ بر بستر کیف‌پول ققنوس رونمایی شد.

روز پنجشنبه ۱۲ تیرماه دوازدهمین رویداد فیناپ در شبکه نوآفرینی پلنت با رعایت فاصله اجتماعی برگزار و برای مخاطبانِ آنلاین به‌صورت زنده کارگردانی و پخش شد.  توکن فیناپ با همکاری پلتفرم مبتنی بر بلاکچین ققنوس ساخته شده تا فرایندهای این رویداد را راحت کند و به شرکت‌کنندگان رویداد مزایایی را ارائه کند.

فریدشاد در این رویداد گفت: این توکن به‌زودی جهت پیش‌فروش و فروش بلیت‌های رویداد فیناپ، حمایت از رویداد و در مراحل بعد برای شرکت در رأی‌گیری جایزه نهال فین‌تک عرضه خواهد شد. او افزود: توکن فیناپ از نوآوری‌هایی است که همواره تلاش کردیم در رویداد فیناپ به مخاطبان ارائه دهیم  و فیناپ نخستین رویدادی است که بلیت و درآمدهای آن توکنایز خواهدشد.

شبکه ققنوس پلتفرمی جهت توکنایزه کردن انواع دارایی‌ها است و از دیگر کاربردهای آن می‌توان به مدیریت وفاداری مشتریان اشاهر کرد. رویداد فیناپ با ورود به پلتفرم ققنوس از این پس روی این بخش نیز تمرکز ویژه‌ای خواهد داشت.

صمدی‌راد، قائم‌مقام شرکت ققنوس نیز اذعان داشت: شیوع ویروس کرونا باعث شد تا شاهد سبک جدیدی از ارائه رویداد فیناپ باشیم که در مدل آنلاین نیز بسیار موفق عمل کرد. ما در شبکه ققنوس به‌عنوان اولین شبکه بلاکچینی کشور به دنبال بررسی و رونمایی از سناریوها و تجربیات مختلف در حوزه بلاکچین هستیم که یکی از این حوزه‌ها تجربه راه‌اندازی ۶ نوع توکن در ققنوس است که جدیدترین این توکن‌ها «توکن فیناپ» است.

رویداد فیناپ
دوازدهمین رویداد فیناپ

وی افزود: در این توکن چند هدف مشخص را دنبال می‌کنیم که یکی از آنها بحث جمع‌آوری حمایت‌ها و اسپانسری برای رویداد است تا بتوانیم به شکل شفافی این حمایت‌ها را نمایش دهیم، همچنین به کمک این توکن می‌توان مخاطبان فیناپ را به عنوان فعالان شبکه نوآوری گردهم آورد تا به هم‌افزایی و اشتراک‌گذاری دانش آنها کمک کند. همچنین این توکن می‌تواند در رأی‌دهی جشنواره نهال فین‌تک به‌کار برده شود.

در پایان از لوگوی توکن فیناپ با حضور خانواده فیناپ و قائم‌مقام شرکت ققنوس رونمایی شد.

فیناپ رویدادی تخصصی در حوزه فناوری‌ھای مالی (فین‌تک) است که از شهریور ۹۶ آغاز به‌کار کرده و به‌وسیله یک گروه از افراد متخصص و علاقه‌مند به حوزه فین‌تک برگزار می‌شود.

این رویداد در سال‌های ۹۶ و ۹۷ به‌صورت دوماه یک‌بار برگزار شده و در سال ۹۸ با ۴ رویداد بزرگ، بستری برای اطلاع‌رسانی، آموزش و شبکه‌سازی در حوزه فین‌تک را فراهم آورده است.

فیناپ تا کنون در شهرهای تهران، شیراز و مشهد برگزار شده و بیش از ۲هزار شرکت‌کننده داشته است. اطلاعات بیشتر درخصوص توکن فیناپ به‌زودی در کیف ققنوس و وب‌سایت این رویداد به نشانی finupevent.ir  و شبکه‌های اجتماعی آن با آی‌دی finupevent در دسترس خواهد بود.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید