1. خانه
  2. فناوری
  3. توییتر تحت کنترل ثروتمندترین فرد جهان
فناوریمنتخب سردبیر

توییتر تحت کنترل ثروتمندترین فرد جهان

ایلان ماسک روز دوشنبه قرارداد خرید توییتر را به مبلغ ۴۴ میلیارد دلار به صورت نقدی امضا کرد و کنترل این شبکه اجتماعی با میلیون ها کاربر به دست ثروتمندترین فرد جهان رسید.

به گزارش برات نیوز، ماسک که خود را طرفدار آزادی بیان می‌خواند، در بیانیه‌ای با اعلام این خرید گفت:«آزادی بیان بستر یک دموکراسی کارآمد است و توییتر میدان شهر دیجیتالی است که در آن موضوعات حیاتی برای آینده بشریت مورد بحث قرار می‌گیرد.»

بحث ها بر سر این معامله، که تا همین هفته گذشته غیرممکن به نظر می آمد، پس از اینکه ماسک توجه سهامداران توییتر را به جزئیات مالی پیشنهاد خود جلب کرد، اوج گرفت و توییتر که تحت فشار قرار گرفته بود، مذاکره با ماسک برای خرید این کمپانی به قیمت پیشنهادی ۵۴/۲۰ دلار در هر سهم را آغاز کرد.

ماسک که قرار بود زمانی به هیات مدیره توییتر اضافه شود، حالا صاحب این شبکه اجتماعی شده تا در کنار ثروتمندانی مانند جف بزوس و مایکل بلومبرگ، یک رسانه محبوب را در اختیار داشته باشد.

در حالی هیات مدیره توییتر با فروش این شبکه اجتماعی به ماسک موافقت کرده که پیش‌تر با فعالسازی رویکرد «قرص سمی» به دنبال جلوگیری از چنین موضوعی بود. اما حالا پس از بررسی‌های لازم و البته اطلاع از تامین شدن سرمایه ۴۶/۵ میلیارد دلاری توسط ماسک، پیشنهاد ثروتمندترین فرد جهان را پذیرفته است.

ماسک مدتی پیش از انتشار این خبر، در توییتی بطور غیرمستقیم آن را اعلام کرد:«امیدوارم حتی بدترین منتقدان من هم در توییتر بمانند، چون معنای آزادی بیان همین است.»

از زمانی که ماسک برنامه‌های خرید خود را اعلام کرد، سهام توییتر بیش از ۳۵ درصد افزایش یافته است. در معاملات اولیه روز دوشنبه بالای ۵۲ دلار به ازای هر سهم معامله می‌شدند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست