1. خانه
  2. اقتصاد
  3. ارز دیجیتال و رمز ارز
  4. تکیه کوین‌ها به طلا
ارز دیجیتال و رمز ارزمنتخب سردبیر

تکیه کوین‌ها به طلا

تکیه کوین‌ها به طلا در دل تاریکی

کورسوی امید کوین‌ها با پشتوانه طلا در میان تاریکی جهانی موضوعی است که نباید از چشم کارشناسان پنهان بماند.

به گزارش برات نیوز، در میان اخبار جنگ و تورم و تبعات آن برای بازار ارزهای دیجیتال، اکنون شاهد تلود نسل تازه و شاید پنهان شده ای از کوین های دیجیتالی هستیم.

دسته جدید و نوظهوری از کریپتو به وجود آمده که پشتوانه طلا دارد و همین موضوع هواداران ارز دیجیتال را وسوسه کرده است.

این گونه جدیدی از استیبل‌کوین‌ها است که برخلاف دیگر کوین‌ها که در جهت مهار تورم با دلار اصطلاحا Pegged شده‌اند، پشتوانه به اسم طلا دارند و مشکلات مطرح شده در بازار شامل حال آنها نمی‌شود.

بزرگترین این دسته پکس گولد Pax Gold یا PAXG نام دارد که در سال جاری میلادی 7.4 درصد بازدهی داشته است.

این میزان از بازدهی برای یک کوین نوظهور زیاد و بلکه عجیب و به شدت وسوسه کننده است.

این در حالی است که رقیب اصلی PAXG یعنی تتر گولد Tether Gold در حدود 8.5 درصد جهش داشته است و همه این‌ها در حالی رقم خورده است که بیت کوین حدود 13 و اتریوم 20 درصد از ارزش خود را از دست دادند.

حضور نهنگ های حامی

بر اساس اظهارات پائولو آردونیو مدیر ارشد بخش فناوری کمپانی تتر، این ارز دیجیتال وابسته به طلا یعنی تتر گولد نهنگ‌هایی با دارایی بیش از 1 میلیون دلار ارز دیجیتال دارد که بخشی از دارایی خود را جهت مقابله با تورم از طریق این توکن‌ها به طلا تبدیل کرده‌اند.

ارزش بازار این دو رمزارز که عمرشان به سختی به 2 سال می‌رسد، برای PAXG برابر با 627 میلیون دلار و Tether Gold برابر با 209 میلیون دلار است.

این در حالی است که ارزش بازار استیبل‌کوین تتر یعنی USDT برابر با 83 میلیارد دلار است!

سکه های دارای پشتوانه طلا، انواع جدیدتر «استیبل کوین» هستند که معمولا برای کاهش نوسانات به دلار متصل نمی شوند.

یکی از نگرانی‌های اصلی بسیاری از افرادی که تازه وارد کریپتو شده‌اند این است که دارایی تازه آنها توسط هیچ چیزی پشتیبانی نمی‌شود. آنها همه سرمایه خود را فقط روی یک صفحه نمایش تماشا می‌کنند.

این موضوع حس خوبی به دارنده رمز ارز نمی‌دهد اما وقتی می داند که پشتوانه سرمایه دیجیتالی او، طلا است، قطعا احساس رضایت بیشتری دارد و اهل ریسک هم می‌شود.

دستیابی به طلا، یک پوشش سنتی در برابر تحولات ژئوپلیتیکی و تورم، جای تعجب ندارد. با این حال، تقاضا برای ارزهای دیجیتال با پشتوانه طلا جدید و جالب و خوش آتیه است.

حامیان چنین سکه‌هایی می‌گویند که آن‌ها سهولت مالکیت طلا را بدون نگرانی در مورد ذخیره سکه یا شمش فیزیکی ارائه می‌کنند، در حالی که حداقل مارجین مورد نیاز اغلب برای تجارت طلا در بازارهای سنتی را حذف می‌کنند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست