اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

تیک تاک در آمریکا ممنوع شد

ممنوعیت تیک تاک در آمریکا

پس از آنکه سناتورهای آمریکایی نگرانی خود را مبنی بر دخالت چین در انتخابات آتی آمریکا از طریق شبکه اجتماعی تیک تاک ابراز کردند، گزارش‌هایی منتشر شد که ترامپ در حال بررسی ممنوعیت تیک تاک در آمریکا است. حالا و پس از تنها چند روز، به نقل از خبرگزاری‌های آمریکا، رییس جمهور آمریکا رسما اعلام کرده است که تیک تاک را ممنوع خواهد کرد.

به‌گزارش برات نیوز، ترامپ ادامه داده است که: امروز (شنبه) این شبکه اجتماعی چینی در آمریکا و به‌دلایل امنیتی ممنوع می‌شود. از آنجا که نگرانی‌هایی درباره این پلتفرم وجود دارد، ما در حال ممنوع کردن آن در آمریکا هستیم. من این اختیار را دارم. من با یک دستور اجرایی این کار را انجام می‌دهم. به‌عبارت دیگر آن را قطع می‌کنم.

بیشتر بخوانید: ممنوعیت تیک‌ تاک به نفع اینستاگرام می‌شود

نیویورک‌تایمز مدتی قبل گزارشی را منتشر کرده بود مبنی بر تمایل مایکروسافت برای خرید تیک تاک از شرکت چینی «بایت دنس». البته نیویورک‌تایمز نامی از منابع خود نبرده است. از طرفی ترامپ مدت‌‌هاست که به‌دنبال آن است که این شرکت چینی سهام خود را در آمریکا بفروشد.

همچنین پیش از ابراز نگرانی سناتورهای آمریکا، مسئولین امنیتی آمریکا نیز نسبت به امنیت اطلاعات کاربران تیک تاک هشدار داده بود. همچنین این شبکه اجتماعی ویدوئی از سوی کاخ سفید یک تهدید امنیت ملی شناخته شده است، اما به‌هرحال تیک تاک در آمریکا کاربرانی زیادی دارد و محبوب است. به‌نظر می‌رسد ممنوعیت تیک تاک در آمریکا تاثیر زیادی روی این شبکه اجتماعی خواهد گذاشت.

تیک تاک یک شبکه اجتماعی است که توسط شرکت چینی بایت دنس توسعه یافته. بایت دنس در پکن مستقر است و در سال ۲۰۱۲ توسط ژانگ ییمینگ تاسیس شده. تیک تاک مختص ویدئوهای کوتاه از رقص و شوخی و چیزهایی شبیه به آن است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید