درحالی که بازار مسکن تا هفته پیش روند صعودی داشته و جهش چند صد درصدی را تجربه کرده برخی از کارشناسان این بازار بر این باورند که به دلیل ثبات نسبی بازار ارز دیگر جهش قیمتی دربازار مسکن تا پایان سال جاری اتفاق نمی افتد.

به گزارش برات نیوز ،در این رابطه یک کارشناس مسکن از کاهش معاملات مسکن به دلیل ثبات نسبی بازار ارز خبر داده و گفته است: در هفته‌های گذشته که شاهد ثبات نسبی در بازارهای موازی بخش مسکن بودیم عطش خرید ملک نیز فروکش کرد که به کاهش و معاملات در مرداد ماه منجر شد. البته مجدداً در دو هفته ابتدایی شهریور با افزایش مراجعه برای خرید مسکن مواجه بودیم اما حجم تقاضا خیلی زیاد نیست.

سید محمد مرتضوی اظهار کرده است :بازار مسکن روند طبیعی خود را طی می‌کند و اگر تلاطمی در بازارهای ارز، طلا، بورس  یا نهاده های ساختمانی نداشته باشیم قیمت مسکن تا پایان سال رشد قابل توجهی نخواهد داشت  و حجم معاملات نیز بالا نمی رود.

رونق خرید و فروش ویلا در مازندران

مرتضوی با اشاره به افزایش چشمگیر معاملات زمین و ویلا در مازندران گفت: از ابتدای سال ۱۳۹۹ شاهد رشد بازار خرید و فروش زمین و ملک در استان مازندران بوده ایم که از دلایل اصلی آن انگیزه حفظ ارزش دارایی متناسب با تورم، تسهیل دسترسی و چشم انداز ساخت و تکمیل آزادراه تهران – شمال است. به خصوص در نقاط ساحلی مازندران رونق بیشتری را شاهد هستیم.

این عضو هیئت مدیره کانون انبوه سازان تاکید کرد:  ساخت و ساز به شکل مرتفع سازی در حوزه های شهری مازندران به سهولت انجام می شود. در خارج از محدوده شهرها نیز برخورد قهری چندانی شاهد نیستیم که در رشد انگیزه های سرمایه گذاری موثر بوده است.   به طور کلی در کل کشور بعد از سال ۱۳۹۶ ساخت و ساز مقداری افزایش یافته اما نه در حدی که به تعدیل عرضه و تقاضا منجر شود و بازار مسکن را اشباع کند.

وی درباره پیش بینی از وضعیت بازار مسکن تا پایان سال جاری گفت: معتقدم حداکثر افزایش قیمت مسکن  تا پایان سال جاری در حد تورم خواهد بود مگر اینکه اتفاقات غیر منتظره‌ای در حوزه  اقتصاد کلان یا بازار ارز شاهد باشیم.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *