ایرانمنتخب سردبیر

95 هزار نفر برای خودروهای گازسوز ثبت نام کردند

ثبت نام خودروهای گازسوز شروع شد

چند ماه دیگر، قرار است فاز دوم طرح تبدیل یارانه‌ای خودروهای مسافربر شخصی به گازسوز آغاز شود. این کار برای خودروهای عمومی به صورت رایگان انجام می‌شود. تاکسی‌ها و انواع وانت‌ها با هر نوع پلاک شخصی و غیر شخصی در این طرح به صورت رایگان گازسوز می‌شوند. البته هنوز فاز اول آن به پایان نرسیده است. به همین دلیل ثبت نام خودروهای گازسوز شروع شده است. فاز دوم این طرح هم شامل خودروهای مسافربر شخصی می‌شود. خودروهایی مانند اسنپ‌ها، تپسی‌ها و آژانس‌های تحت کنترل و نظارت وزارت کشور و یا شهرداری ها می‌شود. در واقع دو فاز برای این طرح در نظر گرفته شده که شامل خودروهای عمومی و مسافربرهای شخصی است.

در حال حاضر باتوجه به شرایط کشور و شیوع ویروس کرونا با تعطیلی کارگاه ها روبه رو بودیم ولی باتوجه به رعایت پروتکل ها از اواسط خردادماه پیمانکاران، کار تبدیل را آغاز کردند و ثبت نام نیز در سایت www.niopdc.ir  در حال انجام است.

تا کنون حدود ۹۵ هزار  ثبت نام صورت گرفته که از این تعداد ۲۶ هزار و ۴۰۰ خودرو شامل این طرح شده اند، ۷۵۰۰ خودرو تبدیل شده و ۱۴ هزار و ۵۰۰ خودرو در صف تبدیل هستند و نوبت خود را دریافت کرده اند.

۴۶۰۰ خودرو دیگر هنوز کارگاه خود را انتخاب نکردند و در فرایند کار انتخاب کارگاه و زمان مناسب برای تبدیل هستند. شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرده که با توجه به استقبال خودروهای عمومی باید شرایط را بررسی کند و بعد از اینکه وضعیت خودروهای عمومی مشخص شد به سراغ خودروهای مسافربر شخصی می رود.

در مجموع یک میلیون ۴۶۴ هزار خودرو در طرح تبدیل رایگان قرار دارند که از این تعداد آنچه که خودرو عمومی وجود داشته باشد و در سامانه ثبت نام کنند تبدیل می‌شوند و بعد از اینکه این فاز انجام شد مرحله بعدی تبدیل یارانه ای مسافربرهای شخصی انجام می شود.

طرح کلی مجموع خودروهای عمومی و مسافربر شخصی یک میلیون و ۴۶۶ هزار خودرو را پوشش می‌دهد. زمان اجرای فاز دوم بستگی به شرایط و استقبال خودرو های عمومی دارد اما احتمال دارد که طی  ماه‌های آینده بحث خودروهای شخصی را مورد بررسی قرار گیرد و کار تبدیل آن ها هم آغاز شود.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید