مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی از رایگان شدن ثبت نام در سامانه سجام خبر داد.

به گزارش برات نیوز، حسین فهیمی اظهار کرد:همه مردم به ویژه مشمولین سهام‌عدالت می‌توانند ثبت نام و احراز هویت در سجام را به صورت رایگان انجام دهند.

وی در مراسم برگزاری مجامع الکترونیکی شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت استانی گفت:در فرآیند آزادسازی سهام عدالت، دارایی‌ها از کنترل و مالکیت دولت خارج و به سازمان بورس منتقل شد.

توصیه مسوولان به سهامداران در خصوص عدم فروش سهام عدالت

فهیمی اظهار کرد:توصیه همیشگی ما به سهامداران، عدم فروش سهام عدالت بوده است.

وی خاطر نشان کرد:در مرحله اول آزادسازی سهام عدالت، حدود ۱۹ میلیون نفر قادر به مشاهده دارایی خود در سامانه سهام عدالت و تصمیم‌گیری درخصوص آن بوده‌اند.

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی از برگزاری مرحله اول مجمع عمومی عادی ۱۵ استان تاکنون خبر داده اند.

وی تصریح کرد: پس از ثبت‌نام در سامانه سجام و ایجاد ارتباط با شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، ما قادر به انجام بسیاری از خدمات برای سهامداران به صورت الکترونیکی هستیم و نیازی به مراجعه حضوری سهامداران نیست.

پرداخت 60 درصد ارزش سهام عدالت در قالب کارت اعتباری

فهیمی در رابطه با کارت اعتباری سهام عدالت اظهار کرد:قرار است تا ۶۰ درصد ارزش سهام عدالت در قالب کارت اعتباری به سهامداران پرداخت شود.

این مقام مسوول خاطر نشان کرد: تلاش ما بر این است که افراد بتوانند به صورت الکترونیک درخواست خودشان را ثبت کنند و فقط برای دریافت کارت مراجعه حضوری داشته باشند.

وی ادامه داد: با دریافت کارت اعتباری سهام عدالت، امکان خرید وجود دارد و اگر مبلغ استفاده‌شده تا ۲۹ روز بازگردانده شود، سود به آن تعلق نخواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اظهار کرد: در صورت عدم بازگشت پول پس از گذشت ۲۹ روز، به وام سه ساله تبدیل خواهد شد که شرایط و سود خود را دارد.

عدم نیاز به حضور در دفاتر کارگزاری و پیشخوان برای ثبت نام در سجام

فهیمی تاکید کرد:همه مردم به ویژه مشمولین سهام‌عدالت می‌توانند از طریق وبسایت سجام وارد شوند و ثبت نام و احراز هویت را به صورت رایگان انجام دهند.

به گفته وی نیازی به مراجعه به دفاتر کارگزاری و دفاتر پیشخوان نیست.

فهیمی در رابطه با قانون تجارت گفت: تعاونی های شهرستانی نیز می‌توانند در انتخابات کمک کنند.

وی در رابطه با جزئیات کارت‌های اعتباری گفت: ما تمام زیر ساخت‌ها را انجام خواهیم داد، امیدواریم تا هفته آینده کارت ها صادر شود و هر بانکی برای خودش برنامه ای دارد.

ضرورت ثبت نام هرچه سریع تر در سامانه سجام

در همین حال معاون وزیر اقتصاد اعلام کرد: مشمولان سهام عدالت که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده بودند باید هرچه سریع‌تر در سجام ثبت نام کنند.

علی عسگری اظهار کرد: انتخابات این شرکت‌ها ۲۰ اسفند برگزار می‌شود و فقط افراد سجامی می‌توانند در این انتخابات شرکت کنند.

وی در نشست خبری برگزاری مجامع الکترونیکی شرکت‌های سرمایه گذاری سهام عدالت استانی با اشاره به فرایند آزادسازی سهام عدالت در اردیبهشت ماه، اظهار کرد: این اقدام با دستور مقام معظم رهبری برای مشارکت مردم در سهام داری صورت گرفت .

معاون وزیر اقتصاد اعلام کرد: وزارت اقتصاد، سازمان بورس و شورای عالی بورس تدابیری به کار بردند تا این فرصت در اختیار مشمولان قرار داده شود.

گزینش 19 میلیون مشمول روش مستقیم

این مقام مسوول ادامه داد: بر این اساس، حدود ۱۹ میلیون مشمول روش مستقیم و حدود ۳۰ میلیون نیز روش غیرمستقیم را انتخاب کردند.

وی تصریح کرد:افرادی که روش غیر مستقیم را انتخاب کردند از طریق شرکت‌های سرمایه گذاری سهام عدالت استانی بر سهام خود مدیریت دارند.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد تاکید کرد: افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده اند باید در سجام ثبت نام کنند.

وی در ادامه گفت: برای مشخص شدن روش سهام داری غیرمستقیم ها در شرکت های استانی باید اعضای هیات مدیره انتخاب شوند و برای این منظور همه افراد باید در سجام ثبت نام کنند.

عسگری تاکید کرد: بنابراین اعضای هیات مدیره باید انتخاب شده و سهام داران برای انتخاب اعضا باید حتما سجامی شوند و رای خود را به صورت الکترونیکی اعلام کنند.

ثبت نام از 15 میلیون و 700 هزار نفر در سامانه سجام

این مقام مسوول اعلام کرد: از ۳۰ میلیون نفر، ۱۵ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در سجام ثبت نام کرده اند.

وی همچنین گفت: برای برگزاری مجمع حداقل باید ۵۰ درصد سهام داران حضور داشته باشند، اگر به حد نصاب نرسند مجمع دوباره ۱۰ روز آینده و با هر میزان سهام دار برگزار خواهد شد.

عسگری ضمن اشاره به فرصت ثبت نام تا پنجم اسفند خاطر نشان کرد: مشمولان برای کاندید شدن اعضای هیات مدیره باید در سامانه ستان ثبت نام کنند تا صلاحیت ان‌ها بررسی شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد ادامه داد: در استان‌های کرمان، فارس و یزد بیش از ۶۵ تا ۷۳ درصد سهام داران در سجام ثبت نام کرده اند که بیشترین میزان بوده است.

عدم امکان ثبت نام از جاماندگان سهام عدالت

عسگری درمورد جاماندگان سهام عدالت نیز اظهار کرد: دولت تصمیمی برای جاماندگان سهام عدالت ندارد، زیرا سهامی از شرکت‌ها باقی نمانده است.

وی افزود: جاماندگان سهام عدالت منتظر ثبت نام جدید نباشند چون دیگر این موضوع برای دولت امکان پذیر نیست.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *