اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

زمان ثبت کسب‌وکارهای جدید کاهش یافت

ثبت کسب‌ و کار

یکی از اهداف ایجاد دولت الکترونیک در کشور کاهش زمان رسیدگی به مراجعات مردمی و ثبت کسب‌ و کار های جدید است. بر همین اساس هم سرعت ثبت کسب‌ و کار جدید از ۷۲ روز به ۳.۵ روز کاهش یافته است. با برات نیوز همراه باشید.

بر اساس داده‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با الکترونیکی شدن فرآیند دریافت استعلام‌های لازم برای ثبت شرکت‌ها، بخش عمده‌ای از موانع زمانی برای تبدیل ایده‌های خلاقانه و کسب‌وکارهای نوپا به خدمات و کالاهای نهایی قابل عرضه در بازار برداشته‌ می‌شود.

بییشتر بخوانید:‌ پروژه دولت الکترونیک تا پایان امسال تکمیل خواهد شد


همچنین به گزارش فدراسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران، بر اساس برآورد وزارت ارتباطات استعلام‌هایی مانند تاییدیه اماکن نیروی انتظامی و گواهی بهداشت فردی و محیط به ترتیب به صورت میانگین ۱۵ و ۷ روز زمان می‌برند. بر اساس این داده‌ها، درصورت الکترونیک شدن صدور این مجوزها به صورت متوسط فرآیند ثبت شرکت‌های خدماتی و تولیدی از ۷۲ روز کاری به ۳.۵ روز کاری کاهش پیدا خواهد کرد.

این وزارتخانه اعلام کرده است که در دوران کرونا دولت توانست ۱۷ میلیون وام یک میلیون تومانی را بدون یک مراجعه حضوری به گروه‌های هدف بدهد و این نشان می‌دهد ما زیرساخت‌های لازم را داریم. همچنین ۲۳ پروژه اولویت‌دار دولت الکترونیک تا پایان سال ۹۹ اجرایی خواهد شد که اجرای این ‌پروژه‌ها علاوه بر تحقق دولت الکترونیک، باعث ایجاد تقاضا برای شرکت‌های نرم‌افزاری‌ می‌شود، اما عملکرد دستگاه‌ها در اجرا مطلوب نیست و اگر با روندی که در پیش داریم جلو برویم، به هدف نمی‌رسیم.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید