تکنولوژیمنتخب سردبیر

جاسوسی مکالمات با استفاده از یک لامپ روشنایی

جاسوسی مکالمات

حتما در گذشته در مورد شیوه‌های مختلف جاسوسی از قبیل هک میکروفون یا وبکم کامپیوتر، اسپیکرهای هوشمند و مواردی از این دست، چیزهایی شنیده‌اید. با این حال، به نظر می‌رسد که حالا هکرها راهی جدید و عجیب برای جاسوسی مکالمات افراد، فقط از طریق یک لامپ روشنایی ساده پیدا کرده‌اند. در این مطلب برات نیوز به جزئیات این مطلب می‌پردازیم.

بیشتر بخوانید: آغاز اخذ مالیات از خانه های خالی در تابستان امسال

در تحقیقاتی توسط متخصصان مشخص شده است که می‌توان با استفاده از یک دوربین مجهز به سنسور الکترو-نوری، یک لامپ روشنایی در اتاق را هدف گرفت. از لحاظ تئوری، می‌توان مکالمات صورت گرفته در آن اتاق را به کمک این روش، شنود کرد. اما این کار، چگونه ممکن است؟

جاسوسی مکالمات با کمک لامپ
در تحقیقاتی توسط متخصصان مشخص شده است که می‌توان با استفاده از یک دوربین مجهز به سنسور الکترو-نوری، یک لامپ روشنایی در اتاق را هدف گرفت.

 

صدای ما باعث تولید امواج صوتی می‌شود. این امواج، می‌توانند لرزش‌هایی را ایجاد کنند که با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیستند. اما اگر از تجهیزات مناسبی استفاده شود، هکرها از لحاظ تئوری می‌توانند این امواج را گرفته و آن را از طریق مبدل‌های آنالوگ به دیجیتال، به صدایی واضح تبدیل کنند. درست است که این روش، پیچیده‌تر از چیزی است که شرح داده‌ایم؛ اما به هر صورت، استفاده از آن از برای جاسوسی مکالمات از لحاظ تئوری غیر ممکن نیست. گرچه مطمئنا در راه بهره بردن از آن، مسائل زیادی وجود خواهد داشت. به عنوان مثال، ضخامت و میزان روشنایی لامپ یا حتی سر راه قرار گرفتن اجسامی مثل پرده، می‌توانند در نتیجه به دست آمده تاثیرگذار باشند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید