بورسمنتخب سردبیر

سهام عدالت به جاماندگان می‌رسد

جاماندگان سهام عدالت

جاماندگان از سهام عدالت در کشور ۱۰میلیون نفر هستند که به زودی سهام این افراد به آنها تعلق می‌گیرد.

به گزارش برات نیوز ؛ درباره جاماندگان سهام عدالت چند موضوع مد نظر است. اولین بخش شامل 52 میلیون نفری می‌شود که در زمان واگذاری سالهای 85‌ تا ‌84 اطلاعات آن‌ها ثبت، اما گزارش نهایی توسط سازمان خصوصی‌سازی حدود 49 میلیون نفر اعلام شد، این در حالی است که حدود 2 میلیون نفر با اینکه دارای برگه سهام هستند در فهرست اطلاعات سامانه سهام عدالت نام و نشانی ندارند.

تعدادی از متولدین سال 85 به بعد خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد، سازمان بهزیستی و سازمان امور ایثارگران را دومین دسته از این فهرست هستند افرادی که در آن زمان جزو 6 دهک کم‌درآمد جامعه بودند بخش سوم از جاماندگان را تشکیل می‌دهند و همچنین کسانی که در شرایط کنونی وضعیت خانوار آن‌ها ارزیابی شود می‌توانند مبنا در این بخش باشند.

در بخش اول حدود 2 میلیون نفر و در بخش دوم حدود یک‌میلیون و 400 هزار نفر و درکل برآورد‌ها حدود 10 میلیون نفر است. براساس واگذاری‌هایی که در سال‌های 85‌ تا ‌84 انجام شد قرار بر واگذاری مجموعه شرکت‌های مشمول سهام عدالت به‌صورت کامل به مردم بود.

از مجموع 50 میلیون نفری که مشمول شدند حدود 6 میلیون نفر تحت پوشش کمیته امداد، سازمان بهزیستی و سازمان امور ایثارگران هستند. بقیه حدود 44 میلیون نفر از جمعیت کشور، دولت به‌جای اینکه یک‌میلیون تومان سهام به آن‌ها بدهد در سال 95 مبلغ پانصد هزار تومان به آن‌ها اختصاص داد.

حدود 48 درصد سهام شرکت‌های قابل واگذاری در زمان اجرای سهام عدالت مشمول واگذاری صد در صد بودند که در حال حاضر دولت 48 درصد مالکیت آن‌ها را تصاحب کرده است.

تا 2 هفته آینده این طرح از کمیسیون اقتصادی به صحن مجلس می آید و با اولویت به‌عنوان اولین دستور جزو مصوبات صحن علنی خواهد شد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید