در حالی که همه کشورهای دنیا نسبت به این موضوع که آمریکا کنترل ارزذخیره دنیا را عهده دارشده اعتراض دارند برخی از سرمایه‌داران بزرگ دنیا جایگزینی بیت‌کوین با دلار را عنوان می کنند.

به گزارش برات نیوز، تمامی کشورهای دنیا درخواست اصلاح سیستم مالی جهان و تغییر واحد پول بدون وابستگی به کشوری را دارند،که دراین میان جایگزینی بیت کوین را به جای دلار پیشنهاد کرده اند.

در همین راستا لاری فینک، مدیر شرکت بلک راک، بزرگترین شرکت مدیریت سرمایه جهان،در بیانیه‌ای اعلام کرد درصورت جایگزینی بیت کوین، دلار آمریکا کارایی کمتری خواهد داشت.

کشورهای دنیا خواستار پولی که به هیچ کشوری وابسته نباشد

ویجای بویاپاتی، متخصص جهانی ارز مجازی نیز در مورد جایگزینی بیت کوین به جای دلار اظهار کرد:این جایگزینی قطعا اتفاق می افتد و تمامی کشورهای دنیا خواستار این موضوع هستند که دنیا بر مبنای پولی بازسازی شود که توسط هیچ کشوری کنترل نشود.

این متخصص ارز مجازی اضافه کرد: کشورهای جهان از برتری بیش از حد آمریکا در کنترل ارز ذخیره جهان ناراضی هستند.

به گفته وی، آمریکا در حال حاضر می‌تواند ذخایر سایر دنیا را از بین برده و از این طریق سود کند و منابع مالی امپراتوری خود را افزایش دهد.

جایگزینی بیت‌کوین با دلار به نفع تمام دنیاست

 وی بیان کرد: از نظر ژئوپلتیکی، یک مبنای پولی طبیعی به نفع تمام دنیاست ودر اختیار داشتن چیزی که  دستمایه هیچ کشور دیگری نیست بسیار مفید است.

بویاپاتی اشاره کرد: کشورهایی مانند ونزوئلا و کره شمالی که به شدت در برابر قطع ارتباط سیستم مالی جهانی آسیب پذیر هستند هم موافق این ساختار جدید هستند.

بیت کوین و رشد صعودی آن در نمودار مالی اقتصادی دنیا

براساس این گزارش بیت کوین نوعی رمز ارز است که این روزها به شدت از آن استقبال شده و ارزش مالی آن بسیار افزایش یافته است .

به طوری که چندی پیش بیت کوین در آستانه ۲۰ هزار دلار قرارگرفت و رکورد زد؛ رخدادی که گویای افزایش استقبال از این ارز دیجیتالی و ریسک‌پذیری در بازارهای مالی جهان است.

بیشتر بخوانید: چرا و چگونه اطلاعات بیت کوین لو رفت

در همین حال کارشناسان معتقدند که  سرمایه‌گذاران  درپی یافتن دارایی‌های مقاوم در برابر تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا هستند به همین دلیل به سمت خرید بیت کوین روی آورده و استقبال از این پول دیجیتال افزایش یافته است.

درمیان سایر رمز ارزها بیت کوین ارزشمندترین و نخستین پول دیجیتالی است که روند صعودی افزایش قیمت را در پیش گرفته است.

هیچ کشوری این ارزدیجیتال را به رسمیت نشناخته و وابسته به هیچ کشوری نیست و بدون بانک مرکزی کار می کند به همین دلیل جایگزینی بیت‌کوین با دلار امری بسیار مناسب است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *