تکنولوژی

جایگزینی خبرنگاران مایکروسافت با هوش مصنوعی

جایگزینی خبرنگاران مایکروسافت با هوش مصنوعی

جایگزینی خبرنگاران مایکروسافت با هوش مصنوعی به تازگی از سوی این کمپانی اعلام شده است و این به دنبال اخراج ده‌ها تن از روزنامه نگاران و سردبیرهای این شرکت است. این افراد در سازمان‌های Microsoft News و MSN مشغول به کار بوده‌اند که اخیرا از کار بیکار شده‌اند. با برات نیوز همراه شوید.

بیشتر خوانید: با ارزش ترین برندهای موبایل دنیا

 

این اخراج‌ها بخشی از فشار بیشتر مایکروسافت برای اتکا به هوش مصنوعی برای انتخاب اخبار و مطالب ارائه شده در MSN.com در مرورگر  اج و در برنامه‌های مختلف مانند Microsoft News در این شرکت است. بسیاری از کارکنان متاثر از این تصمیم مربوط به بخش Microsoft’s SANE  (جستجو، تبلیغات، اخبار) مایکروسافت هستند و به عنوان ویرایشگرهای انسانی برای انتخاب مقاله‌ها و اخبار با آنها قرارداد دارند.

سخنگوی مایکروسافت در بیانیه ای می‌گوید:

مانند همه شرکت‌ها، ما تجارت خود را بطور منظم ارزیابی می‌کنیم. این امر می‌تواند منجر به افزایش سرمایه‌گذاری در بعضی از مناطق و نقل و انتقال در دیگر موارد شود. اخراج‌ها به طور مستقیم با همه گیر شدن ویروس کرونا در ارتباط نیست. مشاغل رسانه‌ای در سرتاسر جهان به دلیل کاهش درآمدهای تبلیغاتی در تلویزیون، روزنامه‌ها و به صورت آنلاین و سایر موارد به شدت آسیب دیده‌اند.

هوش-مصنوعی-جایگزین-خبرنگاران-مایکروسافت-شد

Business Insider برای اولین بار در روز جمعه اخراج‌ها را گزارش داد و می‌گوید که حدود ۵۰ شغل در ایالات متحده تحت تأثیر قرار گرفته است.

خسارات شغلی Microsoft News بر تیم‌های بین‌المللی هم تأثیر می‌گذارد و گاردین گزارش می‌دهد که پس از تصمیم مایکروسافت برای متوقف کردن استخدام نیروی انسان برای گردآوری مقالات در صفحه اصلی خود، حدود ۲۷ نفر در انگلیس از کار بیکار می‌شوند. مایکروسافت پس از راه‌اندازی MSN در سال ۱۹۹۵، بیش از ۲۵ سال در کار اخبار فعالیت داشته است. در زمان راه‌اندازی Microsoft News نزدیک به دو سال پیش، مایکروسافت فاش کرد که بیش از ۸۰۰ سردبیر مشغول به کار از ۵۰ مکان در سراسر جهان را داشته است.

بیشتر بخوانید: هوش مصنوعی مایکروسافت به کمک نابینایان می‌آید

مایکروسافت به تدریج به خاطر فعالیت Microsoft News در ماه‌های اخیر به سمت هوش مصنوعی در حال حرکت است که ناشران و روزنامه نگاران را نیز به استفاده از هوش مصنوعی ترغیب می‌کند. مایکروسافت از هوش مصنوعی برای اسکن مطالب و سپس پردازش و فیلتر کردن آن استفاده کرده است و عکس‌هایی را برای ویرایشگرهای انسانی پیشنهاد کرده است که آن را با یکدیگر جفت کنند. مایکروسافت از ویرایشگرهای انسانی برای تهیه داستان‌های برتر از منابع مختلف استفاده کرده است تا در Microsoft News ، MSN و Microsoft Edge نمایش دهد. جایگزینی خبرنگاران مایکروسافت با هوش مصنوعی فصل جدیدی را در حوزه خبرنگاری آغاز کرده است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید