خودرومسکن

جرائم دیرکرد بیمه شخص ثالث موتورسیکلت‌ها تا آخر شهریور بخشوده می‌شود

جرائم دیرکرد بیمه شخص ثالث موتورسیکلت‌ها

رئیس کل بیمه مرکزی ایران به بخشودگی جرائم دیرکرد بیمه شخص ثالث موتورسیکلت‌ها از ابتدای تیر تا پایان شهریور اشاره کرد و خبر داد.

غلامرضا سلیمانی با شرکت در برنامه دوربرگردون شبکه سوم سیما با موضوع جرائم دیرکرد بیمه موتورسیکلت‌ها، با اعلام این خبر، بیان کرد: جرائم دیرکرد بیمه شخص ثالث برای موتورسیکلت از اول تیر تا آخر شهریور بخشوده می‌شوند.

او بیان کرد که در حال حاضر ۱۱ میلیون موتورسیکلت در سراسر کشور در حال تردد هستند که از این میزان تنها ۲ میلیون موتورسیکلت دارای بیمه‌نامه شخص ثالث بوده و ۹ میلیون موتورسیکلت دیگر فاقد بیمه‌نامه هستند.

بخشودگی جرائم دیرکرد بیمه شخص ثالث موتورسیکلت‌ها
بخشودگی جرائم دیرکرد بیمه شخص ثالث موتورسیکلت‌ها

او همچنین به این نکته اشاره کرد که برای کمک به افرادی که تمکن مالی کافی ندارند و قادر به پرداخت کلی مبلغ تعیین شده برای بیمه موتورسیکلت خود نیستند، فرآیند اخذ بیمه و حق بیمه آن در ۶ قسط دریافت می‌شود تا به این افراد از نظر اقتصادی فشاری وارد نشود.

رئیس شورای عالی بیمه بیان کرد: تمامی صاحبان موتورسیکلت‌ها می‌توانند در این فرصت ۳ ماهه یعنی از آغاز تیر ماه تا پایان شهریور به شرکت‌های بیمه مراجعه کرده و بدون پرداخت جریمه، فرآیند اخذ بیمه برای موتورسیکلت خود را انجام دهند.

وی همچنین اعلام کرد که طبق برآوردهای انجام شده، رقم جریمه بیمه شخص ثالث برای ۹ میلیون موتورسیکلت فاقد بیمه، نزدیک به ۴ هزار میلیارد تومان تخمین زده شده است که رقم قابل توجهی است و با وجود فشارهای زیاد از جانب شرکت‌های بیمه، امید بر این است که صاحبان این وسیله نقلیه از این فرصت ۳ ماهه نهایت استفاده را ببرند و هر چه سریع‌تر به یکی از شرکت‌های بیمه مراجعه کرده و نسبت به اخذ بیمه‌نامه برای موتورسیکلت خود اقدام نمایند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید