تکنولوژیمنتخب سردبیر

اپراتورهای خاطی جریمه سنگین می‌شوند

جریمه اپراتورها

چند وقتی است که خبری مبنی بر افشای اطلاعات کاربران اپراتورها در فضای مجازی منتشر شده که این خبر با واکنش‌های مختلفی روبرو شده است خبری که به اعتماد مردم و اطمینان به امنیت اپراتورهای داخلی خدشه وارد کرده است. اما اگر این روند ادامه یابد، شرکت‌های خاطی جریمه خواهند شد. با برات نیوز همراه باشید.

این موضوعی است که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به آن اشاره کرده است. یکی از اپراتورهای خاطی در این زمینه شرکت رایتل است که گویا سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی چند باری به آنها تذکر داده است. آنها طبق پروانه ۱۰ روز وقت دارند که به این تذکرات پاسخ دهند. نهادهای مسوول هم در حال بررسی موضوع هستند و نتیجه به زودی اعلام خواهد شد.

 

بیشتر بخوانید: آیفون دزدی ، منشا همه اطلاعات لورفته iOS 14 احسان عاشوری . 11 خرداد, 1399 اطلاعات لورفته iOS 14در این میان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هم با در نظر گرفتن جریمه برای خاطیان اعلام کرده که اگر طبق آنچه که در پروانه اپراتورها وجود دارد، تخلفی محرز شود، متخلف جریمه نقدی هم می‌شود. ولی اینکه اعتماد عمومی یک اپراتور خدشه وارد شود، جریمه سنگین‌تری است.

از ابتدای سال جاری اخباری از نشت اطلاعات کاربران سازمان‌ها و اپلیکیشن‌ها شنیده شد و مرکز ماهر نیز در بیانیه‌ای در رابطه با روند افشا داده‌های سازمان‌ها و کسب‌وکارها در فضای مجازی، با اعلام این نکته که ارتقای هر سیستمی، از جمله امنیت و حفاظت از داده‌های شهروندان نیازمند دریافت بازخوردها و تصحیح آن سیستم است، تاکید کرده است که مسوولیت پیشگیری و مقابله با حوادث فضای مجازی هر دستگاه، بر عهده بالاترین مقام آن دستگاه خواهد بود.

اما آخرین خبر از جدیدترین موارد مربوط به نشت اطلاعات به نشت اطلاعات 5/5 میلیون مشترک اپراتور رایتل مربوط بود. گزارش‌ها نشان می‌دهد اطلاعات لورفته متعلق به چهار سال پیش بوده است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید