پس از اعلام نتیجه انتخابات و پیروز شدن بایدن، نفت به این نتیجه واکنش نشان داد و با جهش 2 درصدی به بالای 40 دلار رسید.

به گزارش برات نیوز، پس از پیروزی بایدن و با شروع معاملات هفتگی بازارهای جهانی، قیمت نفت خام برنت با جهش 2 درصدی  به ۴۰ دلار و ۴۸ سنت رسید. بازارهای مالی در نقاط مختلف دنیا طی دو روز گذشته تعطیلات پایان هفته را سپری می کردند.

 امروز دوشنبه در اولین روز معاملاتی هفته با توجه به پیروزی بایدن و گذر از فضای مبهم انتخاباتی تغییراتی را سپری و با تقویت ریسک پذیری همراه بودند. به این ترتیب قیمت پیش ‌خرید هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال، بنچمارک بین‌المللی قیمت نفت، ۲.۶۱ درصد یا ۱.۰۳ دلار جهش کرد و به ۴۰.۴۸ دلار رسید. قیمت پیش خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌ سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، ۲.۷۵ درصد یا ۱.۰۲ دلار جهش کرد و به ۳۸.۱۶ دلار رسید.

توانایی بایدن در گسترش محرک مالی

پیش از این جهش 2 درصدی، روز جمعه گذشته قیمت نفت با نگرانی از چشم‌انداز تقاضا تحت تاثیر همه گیری بیماری کرونا روند کاهشی داشت و بیش از 4 درصد سقوط کرده بود. البته تحلیلگران هشدار دادند که ممکن است اوضاع سخت تر از این نیز شود زیرا سرمایه گذاران بر توانایی بایدن در گسترش محرک مالی و اقدامات برای کاهش شیوع کرونا تمرکز می کنند.

موارد ابتلا در ایالات متحده آمریکا روز به روز در حال فزونی است و اکنون چشم امید بیشتر مردم به راهکارهایی مانند بسته حمایتی مالی است که بایدن طی ماه­های آتی ارائه می کند. تحلیلگران در این باره می­گویند: با وجود دولت نامنسجم، هنوز طرح محرک مالی امکان پذیر است، اگرچه احتمال ارائه بسته بزرگتر، کمتر است.

بیشتر بخوانید: نابودی ۴ میلیون شغل در آمریکا در زمان کرونا

اکنون مرکز توجه دولت در آمریکا بر کاهش نگرانی های مرتبط با کرونا و تقویت بزرگترین اقتصاد جهان است. در نتیجه، دلار در روزهای اخیر ضعیف شده است، در حالی که ارزهایی مانند دلار استرالیا با ریاست جمهوری بایدن افزایش یافته اند. دلار پس از افت ۱.۳ درصدی هفته گذشته، در برابر ین ژاپن در ۱۰۳.۳۱ ثابت بود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *