1. خانه
  2. فناوری
  3. تکنولوژی
  4. مایکروسافت کورتانا را از اندروید و iOS حذف می‌کند
تکنولوژی

مایکروسافت کورتانا را از اندروید و iOS حذف می‌کند

دستیار صوتی کورتانا

همانند بسیاری از شرکت‌های فناوری دیگر، مایکروسافت نیز چندین سال پیش وارد بازار دستیارهای دیجیتال شد و دستیار صوتی خود به نام کورتانا را به بازار عرضه نمود. با وجود عرضه روی پلتفرم‌هایی از قبیل اندروید و iOS، دستیار صوتی کورتانا نتوانست به همان سطح از محبوبیت و مقبولیت دستیارهای دیجیتال دیگر مانند دستیار گوگل و الکسا دست یابد.

به همین دلیل است که از شنیدن این که مایکروسافت قصد دارد دستیار صوتی کورتانا را روی پلتفرم‌های اندروید و iOS حذف کند، متعجب نخواهید شد. در بیانیه شرکت مایکروسافت اینگونه اعلام شد، «از آنجایی که ما این تغییرات را در جهت توسعه‌ دستیاری بر پایه هوش مصنوعی به نام مایکروسافت ۳۶۵ بکار گرفیتم، باید زمینه‌های تمرکز نوآوری و توسعه را مطابق با نیازهای مصرف‌کنندگان دستیار خود تنظیم نماییم. در نتیجه، ما در حال اعمال تغییراتی روی ویژگی‌ها و کارکردهای مصرف‌کننده محور با کاربرد کم در ایالات متحده هستیم.»

فعالیت کورتانا تا سال ۲۰۲۱ به پایان می‌رسد

این بدان معنی نیست که کورتانا برای همیشه یا به طور کامل از جانب شرکت مایکروسافت حذف شده است. به عبارت دیگر، دستیار صوتی کورتانا همچنان روی پلتفرم‌های اندروید و iOS وجود خواهد داشت با این تفاوت که اینبار با اپلیکیشن‌های مایکروسافت ۳۶۵ ادغام می‌شود. از این رو، اگر مجبور به استفاده از کورتانا هستید، همچنان می‌توانید از طریق این اپلیکیشن‌ها به آن دسترسی داشته باشید.

پشتیبانی سایر شرکت‌‌ها از کورتانا درتاریخ ۷ سپتامبر متوقف خواهد شد. در حالی که پشتیبانی برای اپلیکیشن اصلی در اوایل سال ۲۰۲۱ به پایان خواهد رسید.

 

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست