اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

دفترچه‌های بیمه تامین اجتماعی حذف خواهد شد

حذف دفترچه های بیمه

مهرداد قریب، معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی درخصوص روند حذف دفترچه های بیمه درمانی گفته است: امیدواریم ظرف حداقل پنج ماه آینده بتوانیم با همکاری وزارت بهداشت در ارتباط با حذف دفترچه های بیمه درمانی اقداماتی انجام دهیم.

به‌گزارش برات نیوز، وی با اشاره به غیرحضوری شدن استعلام اعتبار دفترچه‌های بیمه درمانی از ابتدای خرداد گفت: با غیرحضوری شدن استعلام، استحقاق درمان و تمدید خودکار اعتبار دفترچه‌ها شاهد آن بودیم که میزان مراجعات به شعبات و کارگزاری‌های تامین اجتماعی تا ۳۸ میلیون مورد کاهش یافته و رضایتمندی خوبی به‌دنبال داشته است.

قریب در ادامه به روش‌های استعلام غیرحضوری اعتبار بیمه پرداخته و گفت: اگر بیمه‌شده به هر بیمارستان، مرکز خصوصی یا مطب مراجعه کند، استحقاق درمانش به روش‌های گفته شده قابل انجام است.

بیشتر بخوانید: استعلام غیرحضوری اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی

مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیز در رابطه با زمان اجرای نسخه‌نویسی الکترونیک و حذف دفترچه‌های بیمه گفت: کار بسیار گسترده‌ای است و مقدماتی را می‌طلبد؛ باید همه پزشکان و مراکز درمانی با ما همکاری کنند. سامانه نیز باید پاسخگو باشد و طوری نشود که مردم به علت قطعی اینترنت یا موارد دیگر با اخلال در دریافت خدمت مواجه شوند.

او اضافه کرد: یکی از مزیت‌های نسخه‌نویسی الکترونیک صرفه‌جویی در تجویز داروهای غیرضروری است. هرچه داروی غیرضروری که مضاف بر قواعد و راهنمای بالینی است کمتر نوشته شود بهتر است، زیرا تجویز داروهای غیرضروری اسراف است و به سلامت بیمار لطمه می زند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اضافه کرد: کارهای فنی در حال انجام است و امیدواریم طی چهار پنج ماه آینده این کار را اجرایی کنیم.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید