با اخراج سه شرکت چینی از بورس نیویورک و تهدید چین علیه این اقدام آمریکا،بورس نیویورک دراطلاعیه ای اعلام کرد که از حذف شرکت های چینی از بورس آمریکا منصرف شده است .

به گزارش برات نیوز، عقب نشینی بورس نیویورک درحالی رخ داد که چین آمریکا را جهت انجام اقدامات لازم جهت حمایت از شرکت‌های اخراج شده اش انجام خواهد داد.

این درحالی است که چند روز پیش سه شرکت چاینا موبایل، چاینا یونیکام و چاینا تلکام از لیست بازار بورس نیویورک اخراج شدند.

تهدید چین برای دفاع از حقوق شرکت های فعالش در بورس نیویورک

در مواجه با این اقدام بورس نیویورک، وزارت بازرگانی چین اعلام کرد اقدامات لازم را برای حفاظت ازمنافع شرکت هایش و مقابله با حذف شرکت های چینی از بورس در پیش خواهد گرفت.

چین این بیانیه تهدید آمیز را زمانی صادر کردکه بازار بورس نیویورک سه شرکت مخابراتی چین را به اتهام رابطه با نیروی نظامی این کشور از لیست خود خارج کرد.

اما پس از تهدید کشور چین، بورس نیویورک در اطلاعیه ای اعلام کرد: در اخراج شرکت مخابراتی بزرگ چینی تجدید نظر کرده و آنها در این بورس باقی خواهند ماند.

ابهامات موجود دراتخاذ تصمیم حذف شرکت های چینی از بورس آمریکا

دراین اطلاعیه آمده است که به دلیل ابهامات جدی در سیاست واشنگتن در قبال چین و همچنین سردرگمی در اجرای قوانین در تصمیم خود برای اخراج سه شرکت چینی از این بورس تجدیدنظر کرده و نماد آنها در بورس نیویورک باقی خواهد ماند.

بر اساس شواهد موجود درصورت نهایی شدن تصمیم بورس نیویورک برای ماندگاری شرکت های چینی دراین بورس،این دومین باری است که بورس نیویورک به صورت ناگهانی تصمیم خود را تغییر می‌دهد.

بیشتر بخوانید: شرکت های چینی از بورس آمریکا خارج می‌شوند

درحالی که این بورس هفته پیش گفته بود که قصد دارد سه شرکت مخابراتی چینی را به خاطر ارتباط با ارتش این کشور اخراج کند.

اگرچه بورس نیویورک اعلام داشته که پس از مشاوره با مقامات مرتبط با دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا در این تصمیم تجدیدنظر کرده است.

تجدید نظر بورس نیویورک برای ماندگاری شرکت های چینی

اکا منابع آگاه اعلام کردند که دلیل این تصمیم ناگهانی بورس نیویورک وجود ابهامات جدی در فرمان اجرایی دونالد ترامپ،‌رئیس‌جمهور آمریکا، در ممنوع کردن سرمایه‌گذاری آمریکایی‌ها در شرکت‌های چینی و حذف شرکت های چینی از بورس مرتبط با ارتش چین بوده است.

از طرفی نیز مشمول شدن سه شرکت چینی در قانون صادر شده از سوی ترامپ مشخص نیست .

منابع آگاه اعلام داشته اند که البته در صورتی که بورس نیویورک تشخیص دهد این شرکت‌ها مشمول قانون اعمال شده خواهند بود آنها را از لیست معاملاتی خود اخراج خواهد کرد.

تنش های ناشی از تحریم 35 شرکت چینی توسط دولت آمریکا

درهمین حال استوین منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا، طی تماسی تلفنی با استیسی کانیگهام رئیس بورس نیویورک اعلام کرده که با تصمیم این بورس در عدم اخراج سه شرکت چینی مخالف است.

با توجه به اینکه در روزهای پایانی فعالیت دولت کنونی آمریکا هستیم بورس نیویورک به خاطر تنش‌های موجود و جزئیات تحریم 35 شرکت چینی توسط دولت آمریکا بورس نیویورک نمی‌تواند در این زمینه اقدام جدی انجام دهد.

یک منبع آگاه اعلام کرده است: بورس نیویورک پس از ارتباط با مقامات وزارت خزانه‌داری آمریکا در راستای شفاف‌سازی نسبت به اجرای قانون علیه شرکت‌های چینی دستور گرفته که آنها را اخراج نکند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *