مایکروسافت در به روزرسانی اختیاری ویندوز با حذف فلش پلیر از ویندوز ۱۰ و جلوگیری از نصب مجدد آن، زمینه را برای مرگ نهایی این برنامه در سال ۲۰۲۱ فراهم می‌کند.

به گزارش برات نیوز، همانطور که Bleeping Computer اشاره کرد، بروزرسانی KB4577586 فقط نسخه فلش موجود در ویندوز ۱۰ و نه نسخه‌های مستقیمی را که خودتان نصب کرده‌اید را حذف می‌کند. این آپدیت فلش پلیر را از مایکروسافت اج یا مرورگرهای دیگر حذف نمی‌کند.

پشتیبانی از فلش در ویندوز ۱۰، در پایان سال جاری رسما از بین خواهد رفت و دیگر هیچ بروزرسانی برای اینترنت اکسپلورر ۱۱ و نسخه قدیمی (غیر کرومیوم) اج تا ماه دسامبر وجود ندارد. آخرین نسخه اج، با استفاده از موتور گوگل کروم، پشتیبانی از فلش را در ژانویه ۲۰۲۱ از دست خواهد داد.

ادوبی فلش پلیر
ادوبی فلش پلیر

حذف ادوبی فلش پلیر

مایکروسافت خاطرنشان کرد: «ما این نسخه به روزرسانی حذف را پیش از پایان پشتیبانی منتشر می‌کنیم تا به مشتریان کمک کنیم که محیط خود را برای هرگونه تاثیری که ممکن است با حذف ادوبی فلش پلیر ایجاد شود، اعتبارسنجی و آزمایش کنند.»

ماه گذشته، مایکروسافت یک جدول زمانی را برای پایان فلش منتشر کرد و گفت که ابزار حذف فلش تا اوایل سال ۲۰۲۱ به یک به روزرسانی اختیاری در آپدیت ویندوز تبدیل می‌شود.

این به روز رسانی، پس از چند ماه، به یک به روزرسانی توصیه شده تبدیل می‌شود و در تابستان ۲۰۲۱، مایکروسافت چارچوب‌های مربوط به توسعه دهنده فلش، خط مشی‌های گروه و رابط‌های کاربری مربوط به فلش را از مرورگرهای اج و اینترنت اکسپلورر ۱۱ قدیمی حذف خواهد کرد. این کار از طریق به روزرسانی اضافی در چندین نسخه ویندوز، از جمله ویندوز ۱۰ و ۸.۱ انجام می‌شود.

گوگل همچنین پشتیبانی فلش پلیر برای کروم را پایان داده است، همانطور که سال گذشته همین موقع گفته بود كه این پشتیبانی تا دسامبر سال ۲۰۲۰ از بین خواهد رفت. علاوه بر این، ادوبی، خود در حال پایان دادن به توسعه فلش در سال ۲۰۲۰ است و به زودی به شما می‌گوید كه دقیقاً چگونه آن را حذف كنید.

 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *