اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

هزینه سنگین حذف هوآوی از شبکه ۵G انگلیس

حذف هوآوی از شبکه ۵G

حذف هوآوی از شبکه ۵G انگلیس ممکن است چیزی حدود ۲ میلیارد پوند به مخابرات این کشور خسارت بزند و قطعی گسترده این سرویس را به‌دنبال داشته باشد. بر اساس گزارش منتشر شده از سوی تلگراف، حذف تجهیزات هوآوی از بستر شبکه ۵G انگلیس به قطعی سیگنال موبایل و هزینه سنگین دو میلیارد پوندی به صنعت مخابرات این کشور منجر می‌شود. جیمز بارفورد مدیر بخش شرکت‌های مخابراتی در شرکت «اندرز آنالایسیس» احتمال این خسارت سنگینن را بسیاار محتمل می‌داند.

به گزارش برات نیوز، چند وقت پیش گزارش جدیدی منتشر شده که نشان می‌داد انگلیس احتمالا تصمیم دارد استفاده از فناوری ۵G را تا پایان سال جاری منتفی کند. دلیل این موضوع مسائل امنیتی اعلام شده است. این درحالی است که به گفته یک منبع ناشناس، اپراتورهای موبایل از حالا مذاکره با رقبای هوآوی مانند اریکسون و نوکیا را آغاز کرده‌اند. با وجود این به نظر می‌رسد تجهیزاتی که جایگزین هوآوی می‌شوند، هزینه‌ای بیشتر اضافه می‌کنند. آنچه پیچیدگی اوضاع را بیشتر می‌کند، ساخت شبکه‌های ۵G روی بستر فعلی۴G است. از طرفی دیگر ممکن است اپراتورها مجبور شوند تا تجهیزات ۴G و ۵G هوآوی را از شبکه‌های خود حذف کنند و این امر به افزایش هزینه‌ها منجر شود. متیو هاوت یکی دیگر از تحلیلگران حوزه فناوری می‌گوید: این به آن معنا است که سرویس‌رسانی قطع می‌شود و مردم نمی‌توانند به اینترنت ۴G نیز دسترسی داشته باشند. اگر این طرح اجرایی شود اختلال گسترده‌ای در شبکه۴G به‌وجود می‌آید.

شرکت ودافون نیز پیش از این هشدار داده بود اگر شرکت‌ها مجبور شوند زمان و هزینه صرف جایگزینی تجهیزات کنند، انگلیس نمی‌تواند در زمینه ۵G پیشرو باشد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید