برای آن‌که یک تلفن همراه هوشمند در سطح جهان محبوبیت پیدا کند، عوامل بسیاری مانند طراحی ظاهری، امکانات، کارکرد، قیمت و غیره اهمیت دارند. اما شاید زیاد دور از ذهن به نظر نرسد اگر بگوییم که مهمترین عامل در محبوبیت یک محصول و به طور خاص یک تلفن همراه، اکوسیستم و نحوه سرویس‌دهی آن تلفن همراه در آن اکوسیستم است. مسئله حذف وی چت از اپ استور هم به این عامل مرتبط است و با اجرایی شدن آن، باید شاهد کاهش فروش آیفون باشیم.

به گزارش برات نیوز، وی چت یک اپلیکیشن بسیار کاربردی در ناحیه شرق آسیا و به ویژه چین محسوب می‌شود و اگر این اپلیکیشن از گوشی‌های آیفون حذف شود؛ کاربران این تلفن همراه هوشمند نمی‌توانند خدمات مناسبی را از آن دریافت کنند و زندگی روزمره‌ی آن‌ها با مشکل مواجه خواهند شد. این نکته باعث می‌شود که خریداران نکته مناسبی را در استفاده از گوشی‌های آیفون نبینند و از خرید آن منصرف شوند. در نتیجه با قاطعیت باید گفت که ممنوعیت وی چت در آمریکا و حذف آن از روی اپ استور ، نتیجه‌ای جز کاهش فروش گوشی‌های آیفون را در پی نخواهد داشت.

حذف وی چت از اپ استور و گوشی‌های آیفون
با حذف اپلیکیشن پرکاربرد چینی وی چت از روی گوشی‌های آیفون، میزان استقبال از این گوشی در منطقه شرق آسیا و به خصوص چین کاهش می‌یابد

خطر کاهش فروش آیفون، چیزی است که دیر یا زود پس از اجرایی شدن ممنوعیت وی چت، کمپانی Apple را تهدید خواهد کرد. مینگ چی کو یک کارشناس اقتصادی است که در زمینه فعالیت‌های اقتصادی Apple در شرق آسیا اطلاعات ارزشمندی دارد. او معتقد است که فروش سالانه جهانی گوشی‌های آیفون پس از تحریم وی چت توسط Apple ممکن است تا حدود ۳۰ درصد افت داشته باشد. او اظهار کرده‌است که این اقدام حتی ممکن است فروش سایر محصولات Apple مانند ایرپاد، اپل واچ، مک‌بوک و آی‌پد را هم تحت تاثیر قرار دهد و رکورد فروش آن‌ها را تا ۲۵ درصد کاهش دهد.

با حذف وی چت از اپ استور ، بسیاری از کاربران چینی آیفون دیگر حاضر به استفاده از این گوشی‌ها نخواهند بود

همان‌طور که در خبرهای هفته گذشته هم به گوش می‌رسید، دولت ایالت متحده ممنوعیت تیک تاک، وی چت و اپلیکیشن‌هایی از این دست که به نوعی به چین ارتباط دارند را برای شهروندان آمریکایی در دستور کار قرار داده‌است و شرکت‌های آمریکایی را برای قطع همکاری و عدم معامله با این شرکت‌ها تحت فشار گذاشته‌است. البته هنوز ابعاد و سطوح اجرایی این دستور به شکل دقیق مشخص نشده‌است. برای مثال نمی‌دانیم که آیا کمپانی Apple ملزم است که اپلیکیشن وی چت را تنها در ناحیه آمریکا از اپ استور حذف کند یا این اقدام باید به صورت گسترده برای تمام دستگاه‌های آیفون در سراسر جهان انجام گیرد.

حذف وی چت از اپ استور علی‌رغم اهمیت آن میان کاربران چینی
وی چت در کشور چین اپلیکیشن پرکاربردی است و تنها به عنوان یک پیام‌رسان اهمیت ندارد به طوری که زندگی روزمره مردم تا حد زیادی به این اپلیکیشن وابسته است

به تازگی در طی یک نظرسنجی توییتری، نزدیک به ۷۰۰ هزار کاربر چینی آیفون اعلام کرده‌اند که در صورتی که وی چت از تلفن‌های همراه آن‌ها حذف شود، دیگر حاضر به استفاده از آیفون نخواهند بود.

تصمیم این کاربران برای کنار گذاشتن گوشی‌های آیفون خود کاملا منطقی است، زیرا اپلیکیشن وی چت در شرق آسیا و چین تنها به عنوان یک پیام رسان یا شبکه اجتماعی کاربرد ندارد و مردم از آن برای انجام تراکنش‌های پرداخت، انتقال وجه، خرید بلیت قطار و مترو و غیره از آن استفاده می‌کنند. بنابراین با حذف این اپلیکیشن از روی آیفون و اپ استور ، تلفن‌ همراه آن‌ها در عمل بسیاری از کاربردهای خود را از دست می‌دهد و مردم را در زندگی روزمره به مشکل می‌اندازد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *