به گزارش برات‌ نیوز، جمشید انصاری، معاون رئیس جمهور در جلسه‌ای که  با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد گفت: وزارت آموزش و پرورش به دلیل گستردگی شاید تنها دستگاه بزرگ کشور به لحاظ جغرافیایی باشد که خدمات وسیعی به دانش‌آموزان ارائه می‌دهد؛ این دستگاه همچنین با اولیا و خانواده‌ها به‌صورت مستقیم درگیر است.

رئیس سازمان اداری و استخدامی تأکید کرد: یکی از مسائل اصلی این وزارتخانه تأمین نیروی انسانی است، در طول چهار سال اخیر، ۱۸۶ هزار مجوز استخدام از محل ماده ۲۸ قانون تأسیس دانشگاه فرهنگیان، جذب دانشجو معلم از طریق کنکور و همچنین تبدیل وضعیت حق التدریسی‌ها صورت گرفته است.

وی در ادامه سخنان خود گفت: نسبت‌به دوره قبل که ۵۵ هزار مجوز صادر شده بود، در دوره جدید، مجوز جذب با رشد ۳.۵ برابری روبه‌رو بوده است که این موضوع بیانگر توجه دولت به نیروی انسانی آموزش و پرورش است.

انصاری همچنین گفت: اقدام بزرگ دولت در سال گذشته، افزایش حقوق کارکنان آموزش و پرورش بوده و همیشه کارکنان این دستگاه از تبعیض نسبت به برخی از دستگاه‌ها رنج می‌بردند. متوسط دریافتی کارکنان دولت ۵ میلیون و ۴۷۰ هزار تومان بوده و متوسط دریافتی کارکنان آموزش و پرورش ۵ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان بوده و این تفاوت تقریبا برطرف شده است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *