اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

لزوم حمایت از تولیدات نرم افزاری

حمایت از تولیدات نرم افزاری

رئیس اتحادیه فن‌آوران رایانه تهران به تایید آئین‌نامه اجرایی حمایت از حمایت از تولیدات نرم افزاری اشاره کرد و گفت: این آئین‌نامه نه تنها امکان ارزآوری را فراهم می‌کند بلکه حمایت از جوانان کشور را به دنبال دارد.

به گزارش برات نیوز و به نقل از اتاق اصناف ایران، محمد فرجی، رئیس اتحادیه فن‌آوران رایانه تهران به لزوم حمایت از تولیدات نرم افزاری در کشور و صادرات آن به کشورهای همسایه اشاره کرد و گفت: خوشبختانه دیدگاه کنونی مدیران جوان وزارت صنعت بر حوزه صادرات متمرکز شده است. در این خصوص فعالیت در حوزه نرم افزارهای مورد نیاز سازمانی و شرکتی می‌تواند در سال جهش تولید و دستور مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از تولیدات داخلی تاثیری بسیار داشته باشد.

فرجی در ادامه تاکید کرد: به تازگی آئین‌نامه اجرایی حمایت از صادرات نرم افزار نیز تایید شده است و با توجه به پتانسیل‌هایی که متخصصین دانشگاهی کشور دارند و تشنگی کشورهای همسایه که از کمترین تخصص به نسبت جوانان ایرانی برخوردارند، با بهره‌مندی از وجود جوانان تحصیل‌کرده می‌توان نرم افزارهای مورد نیازی که این کشورها دارند را تولید و صادر کرد.

رئیس اتحادیه فن‌آوران رایانه تهران ارزآوری حمایت از تولیدات نرم افزاری را برای کشور بسیار ارزشمند برشمرد و گفت: نگاه به تولید و صادرات نرم افزاری در کشور با کسب‌وکارهای دیگر متفاوت است. این صنعت نه تنها صدور علم و فناوری و دانش کشور است؛ بلکه نشان از وجود جوانان متخصص و تحصیل‌کرده در این زمینه دارد. این سرمایه انسانی به آسانی به دست نیامده است و ارزش‌گذاری روی آن می‌تواند کشور را کاملا مستقل و پیشرفته کند.

وی افزود: با توجه به تولید برخی از کالاهای سخت‌افزاری در کشور، وزارت صنعت، از اتحادیه فناوران در خصوص بررسی تولیدات در این زمینه دعوت به عمل آورد تا با بررسی نیاز کشور و پتانسیل تولید در کشور موضوع را با حضور متخصصین این امر کاملاً بررسی کند. ما همچنین می‌توانیم در حوزه تولید سخت‌افزار و صادرات آن به کشورهای همسایه فعالیت داشته باشیم.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید