تکنولوژیمنتخب سردبیر

حملات سایبری در دوران کرونا 630 درصد رشد کردند!

حملات سایبری در دوران کرونا

به‌تازگی آمار جدیدی منتشر شده‌اند که نشان می‌دهند در دوران شیوع بیماری کرونا ، حملات سایبری در دوران کرونا به زیرساخت‌های ابری جهان 630 درصد نسبت‌به سال گذشته افزایش داشته است. با شیوع بیماری کرونا و اعلام فاصله‌گیری اجتماعی در بیشتر کشورهای جهان، استفاده از سرویس‌های فضای ابری و اینترنت به‌دلیل دورکاری بسیاری از کاربران افزایش یافت. آماری از شرکت امنیت سایبری مک‌آفی منتشر شده که نشان می‌دهد حملات سایبری در دوران کرونا نیز رکورد عجیبی را شکسته‌اند. با برات نیوز همراه باشید.

بیشتر بخوانید: رعایت فاصله گذاری اجتماعی به کمک ربات‌ها

 

گزارشی در وب‌سایت زد دی نت منتشر شده که نشان می‌دهد به‌گفته کارشناسان و محققان مک‌آفی، در بازه زمانی ژانویه تا آوریل سال جاری میلادی، حملات سایبری به سرویس‌هایی که بیشترین تعامل را با کاربران دارند مانند سیسکو وب اکس، زوم مایکروسافت تیمز و اسلک رشد قابل توجهی داشته است. همچنین اعلام شده است بیشترین استفاده کاربران از فضای ابری در این بازه زمانی، مربوط به خدمات آموزشی، شرکت‌های تولیدی و خدمات مالی بوده است.

بیشتر بخوانید: نمایشگاه اتومبیل نیویورک برای سال ۲۰۲۰ لغو شد

در چندسال اخیر، وجود باج‌افزارها و بدافزارهای مختلف که به سیستم‌های رایانه‌ای حمله می‌کردند و اطلاعات محرمانه، خصوصی و مالی افراد را سرقت می‌کردند، خسارات زیادی به شرکت‌ها و دولت‌ها وارد کرده است. از جمله این حملات سایبری زیان‌بار می‌توان به بدافزار WannaCry اشاره کرد. از جمله شرکت‌هایی که توسط این حملات سایبری دچار خسارت شدند نیز می‌توان به شرکت مالی اکوئیفاکس در آمریکا، سازمان بهداشت و سلامت در انگلستان، وزارت‌های دفاع و امور خارجه بسیاری از کشورها و شرکت سابرسی دیلویت در آمریکا اشاره کرد. این موضوع نشان می‌دهد امروزه هم شرکت‌های کوچک و هم شرکت‌های بزرگ درگیر این حملات سایبری می‌شوند و استثنایی وجود نخواهد داشت.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید