پس از حمله سایبری به پمپ بنزین ها در روز گذشته، مسوولان از فعال شدن 80 درصد جایگاه‌های سوخت خبر دادند.

به گزارش برات نیوز، مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی، از فعال شدن فرآیند سوخت‌گیری در ۲ هزار و ۸۰۰ جایگاه عرضه سوخت خبر داد.

کرامت ویس کرمی، مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی اظهار کرد:

تا ساعت ۸ صبح امروزچهارشنبه پنجم آبان ماه جاری، ۲ هزار و ۸۰۰ جایگاه در سراسر کشور به‌صورت آفلاین فعال شده و سوخت‌گیری در این جایگاه‌ها امکان‌پذیر شده است.

راه اندازی 240 جایگاه سوخت به صورت سامانه‌ای

وی با بیان اینکه تاکنون ۸۰ درصد جایگاه‌های سوخت فعال شده اند افزود:

حدود ۲۴۰ جایگاه نیز بصورت سامانه‌ای راه اندازی شده و در این جایگاه‌ها عرضه سوخت با استفاده از کارت سوخت هوشمند و بصورت سهیمه‌ای نیز امکان پذیر شده است.

به گفته مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی تا قبل از ظهر امروز همه جایگاه‌های سوخت کشور به مدار بازخواهند گشت.

روز گذشته با توجه به بروز اختلال در سامانه سوخت گیری در پمپ بنزین ها و ایجاد مشکل در سوخت گیری خودروها در سطح شهرهای مختلف، از سوی مسوولان اعلام شد که این سامانه مورد حمله سایبری قرارگرفته است .

کارشناسان فنی درصدد رفع حمله سایبری به سامانه سوخت کشور

پس از اعلام مسوولان مبنی بر حمله سایبری به سامانه سوخت گیری در پمپ بنزین، کارشناسان فنی درصدد رفع مشکل پیش آمده برآمدند .

از اینرو تاکنون حدود 80 درصد جایگاه های سوخت به صورت آفلاین فعال شده اند و براساس اعلام مسوولان تا پایان امروز این مشکل به طور کلی در سطح کشور رفع خواهد شد .

درهمین راستا؛ دبیر شورای عالی فضای مجازی اعلام کرد:

حمله سایبری به پمپ بنزین ها خوشبختانه خسارت‌های سخت‌افزاری به دنبال نداشته و فقط در ارائه خدمت به شهروندان ایجاد اختلال کرد که کارشناسان در مدت کوتاهی توانستند راه‌ حل رفع مشکل را پیدا کنند.

انجام حمله سایبری به سامانه سوخت توسط یک کشور خارجی

 سیدابوالحسن فیروزآبادی همچنین بیان کرد:

 حمله سایبری به جایگاه‌های سوخت‌رسانی توسط یک کشور خارجی انجام شده است.

وی درادامه گفت: با تمهیداتی که از قبل از لحاظ امنیتی در نظر گرفته شده بود، به هیچ وجه به اطلاعات سهمیه مردم لطمه‌ای وارد نشده و فقط در نظام خدمت‌رسانی اختلال ایجاد شده است.

فیروزابادی خاطر نشان کرد:

درحال حاضر نمی توانیم اعلام کنیم که حمله سایبری از سوی کدام کشور و به‌ چه صورت بوده اما هدف این حمله ایجاد اختلال در خدمت‌رسانی به مردم است.

به کارگیری توان سایبری در رفع اختلالات ناشی از حملات سایبری

این مقام مسوول تصریح کرد: متاسفانه اخیرا در سیستم راه‌آهن هم شاهد چنین اختلال گسترده‌ای بودیم که توانستیم با توان سایبری در کشور ظرف ساعات کمی مشکل را رفع عیب کنیم.

دبیر شورای عالی فضای مجازی اعلام کرد:

این حادثه هم در مدت کوتاهی رفع عیب شده اما به دلیل گستردگی جایگاه‌ها در سرتاسر کشور، به‌تدریج باید تیم‌هایی اعزام شوند و رفع اشکال کنند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *