مرکز ماهر طی انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: شایعات متعددی در فضای مجازی و برخی رسانه‌ها منتشر شده‌اند که به حمله گسترده سایبری به تعداد زیادی از دستگاه‌های دولتی اشاره دارند اما در جریان بررسی‌های اخیر، تا این لحظه خبری از حملات گسترده نیست و تنها دو سازمان دولتی قربانی هکرها شده‌اند.

به گزارش برات‌نیوز، روز سه شنبه 22 مهر 99، اخباری در رابطه با حمله سایبری به یک سازمان دولتی مهم در فضای مجازی منتشر شد.

امروز (چهارشنبه) نیز مرکز ماهر با انتشار یک اطلاعیه‌ از حمله مهم سایبری به دو سازمان دولتی گفت و اذعان داشت این حملات در حال پیگیری‌ست و برای رفع آن‌ها اقدام شده است.

در اطلاعیه این مرکز می‌خوانیم: طبق برخی تحلیل‌ها و برآوردهای فنی، هشدارهای پیشگیرانه برای مسئولین و کارشناسان دولتی در سطح ملی صادر شد که به هیچ وجه به معنای وجود حمله نیست.

به همین دلیل، برخی دستگاه‌های دولتی طبق برداشت‌های شخصی خود پس از دریافت هشدارها اقدام به قطع موقت برخی خدمات و انجام تست‌های فنی کردند که از نظر مرکز ماهر چنین اقدامی ضروری نبوده است.

بد نیست بدانید که بخش اعظمی از این فعالیت‌‌ها با همکاری نزدیک مرکز آپا (آگاهی‌رسانی، پشتیبانی، امداد برای آسیب‌پذیری‌ها و حوادث امنیتی سایبری) درحال پیگیری‌ست که برای مرکز ماهر بسیار مهم و کلیدی محسوب می‌شود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *