اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

اظهارات تند فتاح و واکنش ملایم احمدی نژاد

خانه 1800 متری احمدی نژاد

اظهارات جنجالی رییس بنیاد مستضعفان در مورد خانه 1800 متری احمدی نژاد در ولنجک طی دو روز گذشته بسیار خبرساز شده و حالا پاسخ نرم دفتر رییس جمهور سابق کمی تأمل برانگیز است.

به گزارش برات نیوز، پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفین شنبه شب، در گفت و گویی تلویزیونی که از شبکه یک سیما پخش شد موضوعاتی را در باره املاک این بنیاد و استفاده احمدی نژاد از آن مطرح کرد.

وی در این برنامه گفت: آقای احمدی نژاد هم در حال حاضر در ملک بنیاد مستضعفان در منطقه ولنجک هستند که زمین آن ۱۸۰۰ متر مربع است. البته آماده هستند منتقل شوند و به محلی در جنوب شهر بروند.

فتاح که به کنایه از احمدی نژاد او را مردمی خوانده و ادعای پس دادن ملک ولنجک را کرده بود در برنامه تلوزیونی گفت: دفتر احمدی نژاد در ولنجک متعلق به بیت المال است. اگر احمدی نژاد مدعی مردم‌داری است باید ملک بیت المال را پس بدهد.

اما در پی اظهارات فتاح، روز گذشته دفتر احمدی نژاد بدون هیچ برخورد و تنشی، نیز در اطلاعیه ای اعلام کرد: احمدی‌نژاد هیچگاه درخواستی برای در اختیار گرفتن ساختمان به بنیاد مستضعفان نداده‌اند.

در اطلاعیه دفتر رییس جمهور سابق آمده است: این دفتر به ویژه پس از پیشنهاد سال ١٣٩۶ جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد به مقام معظم رهبری دائر بر فروش تمامی أموال بنیاد مستضعفان و توزیع آن بین مردم، خصوصاً محرومین، همواره آماده تخلیه این محل بوده است. طی سال گذشته و با افزایش نجومی قیمت‌ها، این دفتر ابتدائاً و رأساً پیشنهاد تخلیه را به مسئولین بنیاد داده است، لیکن از طرف آنان تا کنون هیچ درخواستی حتی تلویحی برای تخلیه ارائه نشده است.  با این حال آمادگی داشته و داریم که ساختمان مذکور را تخلیه نماییم و خواهیم کرد. کافی بود مسئولین مربوطه درخواست خود را مستقیماً به این دفتر اعلام می‌نمودند.

این واکنش نرم که از سوی دفتر دولت نهم و دهم مبنی بر تخلیه ملک انجام شد نیز بنیاد را بر آن داشت که تشکر ویژه ای در این باب اعلام کند.

در این اطلاعیه آمده است: بنیاد مستضعفان ضمن تشکر از برخورد منطقی و اعلام آمادگی رئیس محترم دولت‌های نهم و دهم جمهوری اسلامی ایران مبنی بر آمادگی تخلیه ملک مربوط به دفتر ایشان واقع در منطقه ولنجک تهران، آماده هر نوع همکاری در این زمینه است که منجر به تأمین منافع مستضعفان خواهد شد.

با توجه به ادعای رییس بنیاد مستضعفان باز پس گیری این املاک، برای گرفتن حق محرومان و تمامی آنها متعلق به بیت المال است؛ اما در این میان سوالی که پیش می آید اینکه با باز پس گیری ساختمان‌های میلیاردی دولت، چه امکانی برای مردم و به ویژه مستضعفان که نام این بنیاد بر آن نهاده شده، به وجود خواهد آمد و مردم در این مهلکه چه حقی را به دست خواهند آورد؟

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید