همیشه تاکید مسوولان بر استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به منظور کاهش حجم ترافیک و کاهش آلودگی در کلانشهرها بوده و بر آن اصرار داشته اند، اما در این میان مسوولان بر این مساله نیز اشاره دارند که داشتن خودروی شخصی حداقل برای هرخانواده یک ضرورت به شمار می آید و باید بستر تامین این نیاز درهرجامعه فراهم شود. در این راستا مجلسی ها برآن شده اند که طرح جامعی را تدوین کرده و درآن به  تامین یک خودرو برای هر خانوار نیازمند ایرانی پرداخته اند.

مجلسی ها اعلام داشته اند جزییات این طرح در حال بررسی است و پس از نهایی شدن و به تصویب رسیدن اجرایی خواهد شد.

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از تدوین طرحی برای خودرودارکردن خانواده‌های نیازمند خبر داده و گفته است: طرح تامین  خودرو برای هرخانوار ایرانی نیازمند برای هر خانوار پنج دهک پایین پیش‌بینی شده است.

بیشتر بخوانید: تکلیف نامعلوم خودروهای دپو شده در گمرک

سیدعلی موسوی درادامه اظهار کرده است: در طرح خودرودار کردن خانواده‌های نیازمند پیش‌بینی شده که برای هر خانوار پنج دهک پایین که جزو خانواده‌های نیازمند و آسیب‌پذیر هستند یک خودرو در نظر گرفته شودو برای آنها خودرو فراهم شود.

وی درباره منبع تامین مالی این طرح نیز گفته است:‌ ما سازوکاری را طراحی کرده‌ایم که این کار به راحتی و بدون هزینه برای دولت انجام شود و ان شاءالله به زودی جزئیات این طرح و سازوکار تأمین مالی آن را اعلام خواهیم کرد.

نماینده مردم ملکان در مجلس ادامه داده است: البته این طرح، طرح جامعی است و چند ماده دارد اما مهم‌ترین آن خودرودار کردن خانواده‌های نیازمند است.

موسوی با بیان اینکه خاستگاه مجلس یازدهم دهک‌های پایین جامعه است، تصریح کرده است: من در نطق خود هم اعلام کردم که مجلس یازدهم مجلس شهید سلیمانی است و ایشان هم همواره از اقشار مستضعف و دهک‌های پایین حمایت می‌کردند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرده است : ما دنبال طرح‌هایی برای بهبود وضعیت نیازمندان و اقشار آسیب‌پذیر هستیم، از جمله طرح حمایت معیشتی از خانوارهای پنج دهک پایین نیز ارائه شد و در حوزه خودرو نیز تصمیم گرفتیم آن را برای اقشار نیازمند تامین کنیم.

این نماینده مجلس بیان کرده است:  طرح خودرو دار کردن خانوارهای نیازمند پس از جمع‌آوری امضای نمایندگان تقدیم هیأت رئیسه مجلس خواهد شد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *