1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. خداحافظی دانمارکی ها با واکسیناسیون
اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

خداحافظی دانمارکی ها با واکسیناسیون

دانمارک اولین کشوریست که با ادعای تحت کنترل گرفتن ویروس کرونا واکسیناسیون را متوقف می‌کند.

به گزارش برات نیوز، سازمان بهداشت دانمارک روز چهارشنبه در بیانیه ای گفت:«بهار فرا رسیده است، واکسن اکثریت جمعیت دانمارک را پوشش داده و همه گیری معکوس شده است.»

در این بیانیه آمده است:«بنابراین، هیئت ملی بهداشت اکنون به واکسیناسیون گسترده علیه کرونا پایان می‌دهد. مردم از پانزدهم می فراخوان واکسیناسیون دریافت نمی کنند، با این حال همه می توانند دوره واکسیناسیون خود را تکمیل کنند.»

کمپین واکسیناسیون کرونای دانمارک بلافاصله پس از کریسمس در پایان سال ۲۰۲۰ آغاز شد. مقامات بهداشتی اعلام کردند که حدود ۴/۸ میلیون شهروند واکسینه شده اند و بیش از ۳/۶ میلیون نفر دز تقویتی دریافت کرده اند.

همزمان، بسیاری از افراد از زمانی که نوع امیکرون به سویه غالب ویروس تبدیل شد، به آن آلوده شده اند، که این یعنی سطح ایمنی در بین جمعیت بالاست.

مدیر بخش در هیئت ملی بهداشت، بولته سُبُرگ اظهار داشت:«ما در وضعیت خوبی هستیم. کنترل خوبی بر همه گیری که ظاهرا در حال فروکش کردن است داریم. نرخ پذیرش به بیمارستان ها ثابت است و انتظار داریم که به زودی کاهش یابد. بنابراین، در حال تکمیل برنامه واکسیناسیون گسترده علیه کرونا هستیم.»

سُبُرگ تاکید داشت که عموم مردم در صورت تمایل همچنان می‌توانند در بهار و تابستان واکسینه شوند و سایت‌های واکسیناسیون در سراسر کشور باز خواهند ماند.

وی افزود که ایمن سازی همچنان به افرادی که در معرض خطر زیاد کرونا هستند، مانند افراد بالای ۴۰ سال و زنان باردار واکسینه نشده توصیه می شود. او گفت:«ما همچنان توصیه می کنیم که دوره واکسیناسیون آغاز شده خود را تکمیل کنید.»

احتمال از سرگیری واکسیناسیون

اقدام دانمارک در حالی انجام می گیرد که وضعیت کرونا در سراسر جهان متفاوت است. اروپا و ایالات متحده اکثر محدودیت‌های کرونایی را کنار گذاشته‌اند، اما چین همچنان در حال اعمال (یا در نظر گرفتن) قرنطینه است زیرا ویروس در شهرهای بزرگی مانند شانگهای و پکن گسترش می‌یابد.

با این حال، سازمان بهداشت و داروی دانمارک به دور از لغو کامل برنامه واکسیناسیون خود گفت که احتمالاً در پاییز نیاز به واکسیناسیون مجدد علیه کرونا وجود خواهد داشت زیرا ویروس همچنان به جهش خود ادامه می دهد.

انواع جدیدی که در طول این همه گیری بیش از دو ساله پدیدار شده اند، کارآیی واکسن‌های کرونا را که در سال ۲۰۲۰ ساخته شده‌اند، کاهش داده‌اند، اگرچه واکسن‌های دارای مجوز در غرب جهت پیشگیری از ابتلای شدید، بستری شدن در بیمارستان و مرگ ناشی از کرونا مؤثر هستند.

با توجه به اینکه واکسیناسیون احتمالاً تا چند ماه دیگر از سر گرفته می شود، کارشناسان بهداشت دانمارکی به بررسی اینکه چه کسانی باید واکسینه شوند، چه زمانی واکسن ها باید تزریق شوند و کدام واکسن ها باید مورد استفاده قرار گیرند، خواهد پرداخت.

سازمان بهداشت و داروی دانمارک اعلام کرد که به پیگیری پیشرفت همه گیری ادامه خواهد داد و در صورت نیاز به ایمن سازی گروه های هدف آماده است تا واکسیناسیون را پیش از پاییز دوباره از سر بگیرد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست