مسکنمنتخب سردبیر

خدمات بیمه بدون نسخه فیزیکی

خدمات بیمه بدون نسخه فیزیکی

از این پس خدمات بیمه بدون نسخه نسخه فیزیکی ارائه خواهد شد. رییس کل بیمه مرکزی به این موضوع اشاره کرد که که از ابتدای خرداد ماه بیمه‌گذاران بدون دسترسی به نسخه فیزیکی بیمه‌نامه شخص ثالث می‌توانند خدمات بیمه به مشتریان ارائه کنند. با برات نیوز همراه باشید.
دکتر غلامرضا سلیمانی در ابلاغیه‌ای، شرکت‌های بیمه موظف کرد تا زیرساخت‌های لازم برای دسترسی و اخذ الکترونیکی کلیه اطلاعات بیمه‌نامه شخص ثالث صادره را با حفظ امنیت اطلاعات شخصی اشخاص، برای بیمه‌گذاران خود فراهم کنند.
حتی مشخص شد که شرکت‌های بیمه کلیه فرایندهای صدور و پرداخت خسارت بیمه‌ نامه شخص ثالت از جمله فروش و تمدید، اعمال تخفیف عدم خسارت و رسیدگی و پرداخت خسارت را بدون نیاز به ارائه بیمه نامه فیزیکی انجام دهند. در ادامه نیز مشخص شد که شرکت‌های بیمه، کلیه بیمه‌نامه‌های شخص ثالث خود را پس از دریافت کد یکتا از بیمه مرکزی ایران صادر نموده و لینک دریافت نسخه قابل چاپ بیمه‌نامه را از طریق ارسال پیامک، کد یکتا، آدرس الکترونیکی صفحه استعلام اصالت بیمه‌نامه از بیمه مرکزی ایران و نیز از آن شرکت را به بیمه‌گذاران خود اعلام نمایند.

رئیس کل بیمه مرکزی شرکت‌های بیمه‌ای را موظف کرده است که این موارد را از طرق مقتضی به اطلاع بیمه‌گذاران و سایر ذی‌نفعان برسانند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید